تارخ انتشار: یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳
کد خبر : 38852
چاپ خبر
بازدیدها: 956

وزیر تعاون: شستا حیاط خلوت هیچکس نیست

علی ربیعی

کرج رسا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حتی در گذاشتن یک مدیر در شستا به خودم جرات نمی‌دهم دخالت کنم، گفت: امروز شستا حیاط خلوت هیچکس نیست.

 به گزارش کرج رسا، دکتر علی ربیعی در چهارمین همایش ملی «تکریم کارآفرینان، شبکه اثرگذار بر اقتصاد مقاومتی» با اشاره به گذشت چند ماه از آغاز به کار دولت تدبیر و امید اظهار کرد: امروز می‌خواهم به جرات اعلام کنم که سازمان تامین اجتماعی سازمانی پاک است و شهادت می‌دهم ممکن است خطاهایی وجود داشته باشد اما در سطوح مدیریتی سازمان تامین اجتماعی کارها با دقت و حساسیت بالا و بر مبنای کارشناسی جلو می‌رود.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) اظهار کرد: به خودم جرات نمی‌دهم حتی در گذاشتن یک مدیر دخالت کنم. امروز شستا حیاط خلوت هیچکس نیست. ما ۲۲ هزار میلیارد تومان تحویل گرفتیم اما امروز خوشحالم اعلام کنم بدون کمک زیادی از سوی دولت ۳۶ هزار میلیارد تومان سرمایه و دستاورد داریم که این اتفاق با کار درستی که در بورس انجام گرفت محقق شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز سازمان تامین اجتماعی رئیسی دارد که وقتی به او می‌گویم حقوقت A تومان است ، آنرا بر دو تقسیم می‌کند تا حقوقش به یک کارمند نزدیکتر شود، گفت: در این چند ماه ۱۲ میلیارد دلار پروژه در تامین اجتماعی تعریف شده که بخشی مربوط به تولید داروهایهای‌ تک است و بخشی مربوط به پتروشیمی است.

تشکیل کمیته‌ای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای بازگرداندن بدهی دولت به تامین اجتماعی

ربیعی افزود: دولت هنوز بدهی‌های گذشته تامین اجتماعی را که میراث دولت قبل است پرداخت نکرده، در همین راستا در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کمیته‌ای تشکیل شده تا راهکاری برای بازگرداندن این بدهی به تامین اجتماعی اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه تنها یک شرکت مخابراتی ما طی سه ماه بالای هفت میلیارد تومان صرفه جویی داشت، گفت: تامین اجتماعی متعلق به کارفرمایان است و ما امانتداریم.

ربیعی با بیان اینکه حتی یک کادو که از شرکت‌ها آمد خجالت کشیدم اما به شرط ادب بازش کردم و نامه نوشتم که آنرا در راه خیر صرف می‌کنم و شما حق نداشتید به وزیر کادو بدهید گفت: از خدا می‌خواهم شرایطی فراهم شود که زندگی کارگران بهبود یابد.

امروز سازمان تامین اجتماعی آرام است و با آرامش کار می‌کند.

به گزارش ایسنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان این مطلب که از قضاوت‌های غیرمنصفانه درباره بیمه‌ها ناراحت و نگران هستم اما نمی‌خواهم پاسخی بدهم، گفت: شاهد بودید که اکثر دستگاه‌ها دچار ناتوانی بودند اما اگر عملکرد بیمه‌ها را با سایر دستگاه‌ها مقایسه کنیم می‌بینیم که کارآمدی‌اش بیش از سایرین بوده است. البته هنوز دفترچه‌های کارگری ما جای کار بسیاری دارند و می‌دانیم که غم و رنج زندگی یک کارگر از زندگی ما جدا نیست.

ربیعی خطاب به جامعه کارفرمایی گفت: ما به کسی که برای یک خانواده شغلی ایجاد کند، احترام می‌گذاریم.

وی با اشاره به اینکه از وقتی مسئولیت وزارتخانه را پذیرفتم چند نکته ذهنم را به خود مشغول کرده بود، گفت: یکی از آنها این بود که چگونه می‌توانیم فراتر از دستگاه بروکراسی فعلی با مردم و ذینفعان تاثیرگذار مشارکت داشته باشیم. این موضوع را مدتی است در دستور کار وزارتخانه قرار داده‌ام. دولت می‌تواند از دستگاهی چون تامین اجتماعی تمرین کرده و خود را در این زمینه رشد بدهد. زیرا تامین اجتماعی دارای یک سه جانبه‌گرایی سنتی و شناخته شده است و می‌تواند مشارکت مردم و ذینفعان را جلب کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در گذشته به کارآفرینان بسیار بی‌اعتنایی شده است، شاخص بزرگ بی‌اعتنایی نیز در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها قابل مشاهده است. زیرا علی‌رغم مجوزهای قانونی هیچ اعتنایی به مبحث کارآفرینی و مبحث در قانون هدفمندی نشده است. در دولت حتما باید سهیم شدن گروه‌های مهم در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نهادینه شود.

ربیعی با بیان اینکه معتقد به گفت و شنود میان دولت و کارفرمایان هستم، گفت:‌ ما دچار مشکل «گفت، گفت» هستیم، باید این موضوع را در دولت یاد بگیریم که گفت و شنود کنیم. خوشبختم که اعلام کنم در سال گذشته در جریان تعیین دستمزد کارگران به یک اجماع کامل رسیدیم که ثمره گفت و گوی با صداقت دولت با کارفرمایان و کارگران بود.

وی با بیان اینکه می‌توانیم در راستای بهبود فضای کسب و کار مسائل پیرامون تولید از عملیات بانکی گرفته تا مالیاتی را تسهیل کنیم، اظهار کرد: ما از تصمیم‌های بدون نظر شرکای اجتماعی آسیب زیادی دیدیم، میلیاردها دلار پولی بود که می‌توانست یک کشور کوچک را حتی از نو بسازد. متاسفانه حجم پولی که در سالهای گذشته به هدر رفت نتیجه‌ای جز بیکاری انبوه و ایجاد شدن تقاضاهای جدید بدون فراهم بودن زیرساخت‌های موجود نداشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تصریح این مطلب که ما حق نداریم هیچ تصمیم غیرکارشناسی بگیریم گفت: امروز به کارآفرینانی با دید گسترده تر اجتماعی نیاز داریم زیرا باید به ایجاد تعداد زیادی شغل پاسخ دهیم و این رسالت ملی ماست.

مرگ برندهای بزرگ ایرانی

ربیعی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که امروز باید با شرکای اجتماعی‌مان حل کنیم مرگ برندهای بزرگ ایرانی است. ما در صنایع پارچه، صنایع خوراکی و سایر صنایع برندهای بسیاری را از دست دادیم. به عنوان مثال در صنعت کفش، برند کفش ملی و کفش بلا را از دست دادیم. در حالی که امروز ضروری است به سمت مصرف کالاهای ایرانی حرکت کنیم و جامعه رانتیر را به سمت جامعه تولید محور هدایت کنیم. البته خیلی موارد باید در این راستا تغییر کند که فرهنگ کارآفرینی و فرهنگ مصرف از جمله آنهاست.

وی ادامه داد: این انتخاب برای برندهای ایرانی یک انتخاب استراتژیک برای ملت ماست. در واقع حرکت به سمت مصرف کالای ایرانی، ایجاد اشتغال و تولید محور شدن جامعه یک زنجیره کاملا به هم مرتبط است که باید به دنبال اتصال بهتر این زنجیره باشیم. در همین راستا نظام تامین اجتماعی که یک ابزار بازتولید ثروت است می‌تواند کمک بسیاری کند. امروز بحث عدالت اجتماعی در فرمایشات امام و همچنین دلشوره‌ها و دلواپسی‌ها رهبری مطرح است و ما می‌توانیم بستری را برای رفع آنها و تحقق عدالت اجتماعی فراهم کنیم. در این مسیر نیازمند یک تامین اجتماعی پویا، فعال و کارآمد هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید استراتژی توامان تولید و تامین اجتماعی را به عنوان دو بال حرکت دولت مدنظر قرار داده است، گفت: در همین فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها نیز استراتژی دو باله تامین و رفاه اجتماعی و تولید کاملا ملحوظ است و تامین اجتماعی راهی برای بهبود کیفیت زندگی مردم بدون حرکت‌های پوپولیستی است. مجرایی درست و بنیادین برای نسل‌های بعدی که اگر سرمایه‌گذاری‌هایمان به سمت قدرتمندتر شدنش پیش برود رفاه اجتماعی برای نسل‌های آینده رقم خواهد خورد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: متاسفانه از سیاست‌های رضایت بخش کوتاه مدت برای گرفتن تشویق‌های بی حاصل لطمه‌های بسیاری خوردیم. باید به سمت دورانی سخت از کار و تولید و تلاش و مصرف کالای داخلی پیش برویم که سعادت ایران امروز و فردا در گرو آن است.

ربیعی با تاکید بر اینکه کارگران و کارفرمایان صاحب اصلی تامین اجتماعی هستند، گفت: دولت امانتدار کارگران و کارفرمایان در تامین اجتماعی است. تعهد اخلاقی ما نیز این است که همانند یک امانتدار در این صندوق‌ها عمل کنیم و در آخرت نزد خداوند روسفید باشیم.

ربیعی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم در همین راستا راهکارهایی برای افزایش نظارت بیابیم، گفت: در واقع افزایش نظارت جامعه مدنی و شرکای اجتماعی بر این وزارتخانه شعار ماست که در همین زمینه شش کمیته طراحی کردیم و در گام اول می‌خواهیم به گفت و شنود بنشینیم و دیدگاه‌های اجمالی را طرح کنیم تا زمینه کارآفرینی تسهیل شود. این دولت تسهیل‌گر خواهد بود و می‌خواهد دخالت خود را کم کند و بر میزان تسهیلات و مراقبت‌های خود بیفزاید.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
12
گزارش تصویری؛ خدمت رسانی به مسافران نوروزی در کرج
تپه تاریخی ازبکی نظرآباد
گشایش تپه تاریخی ازبکی نظرآباد بر روی گردشگران
آغاز جشنواره نوروزگاه در کاخ مروارید کرج
آغاز جشنواره نوروزگاه در کاخ مروارید کرج
294 نفر به داوطلبان ثبت نامی انتخابات شوراهای البرز افزوده شد
۲۹۴ نفر به داوطلبان ثبت نامی انتخابات شوراهای البرز افزوده شد
3
شیلا خداداد برای بار دوم مادر شد + عکس
کلاهبرداری کارگزار تایلند از
مسافران
ایرانی
کلاهبرداری کارگزار تایلند از مسافران ایرانی
سعد حریری: سلاح حزب‌الله را نمی‌پذیریم/روابط من با عربستان جای تردید ندارد
سعد حریری: سلاح حزب الله را نمی‌پذیریم
طالقان
طالقان سرزمین مشاهیر و جاذبه های تاریخی با طبیعت بکر و زیبا
شاه عمان
هشدار مسقط به اردن؛ نشست سران عرب ضد ایران نباشد
فوتبال
جوسازی قطری‌ها علیه کی روش و فدراسیون فوتبال ایران
محسن هاشمی: کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم
محسن هاشمی: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم
ویدئوی جنجالی از تمیز کردن شیشه هواپیما توسط خلبان عربستانی
ویدئوی جنجالی از تمیز کردن شیشه هواپیما توسط خلبان عربستانی
کاهش 2.5 درصدی استعمال دخانیات در جهان
کاهش ۲.۵ درصدی استعمال دخانیات در جهان
به گزارش ایسنا، سردار موسی امیری در حاشیه بازدید از ایستگاه پلیس راه رشت - انزلی اظهار کرد: بی‌احتیاطی و بی‌توجهی به جلو موجب کشته شدن ١٤٥ تن و مجروح شدن ۲۹۵۰ نفر در روزهای گذشته شده است که این آمار زنگ خطر را برای جامعه به صدا درآورده است.

وی ادامه داد: استان گیلان جزو استانهای قرمز کشور در زمینه تصادف موتورسیکلت است، بنابراین روش‌های بازدارنده در این خصوص کافی نیستند و باید آموزش و فرهنگسازی را در پیش گرفت.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا ضمن مهمان‌نواز خواندن مردم گیلان، گفت: با همکاری و تعامل پلیس و سایر دستگاه‌ها، تلفات تصادف در شهرهای استان گیلان در نوروز امسال به صفر رسیده و میزان تصادفات در جاده‌های این استان کاهش یافته است.

امیری با تاکید بر اینکه حجم سفرهای نوروزی در روزهای گذشته از همیشه بیشتر بوده است، خاطرنشان کرد: از شروع تعطیلات تا امروز در استان گیلان شاهد گره ترافیکی خاصی نبوده‌ایم.

وی با بیان اینکه آمارهای اخیر در زمینه تصادفات هشدارآمیز هستند، اظهار کرد: راننده‌ها باید با التزام به قوانین، از تلخ شدن کام خانواده‌ها در نوروز جلوگیری کنند. همچنین با توجه به اینکه در ٢٩ اسفند و اول فروردین تردد بیشتر از حد انتظار بوده است، آرامش و امنیت راه‌ها تنها با مشارکت مردم ممکن خواهد بود.

وی تلاش شبانه روزی مأموران پلیس راهور را عامل برقراری ثبات در راه‌ها دانست و تاکید کرد: با همین مدیریت و همین مجاهدت، نوروز کم‌حادثه‌ای را پشت سر خواهیم گذاشت.

به گزارش سایت پلیس راهور، امیری اظهار کرد: در حال حاضر در بسیاری از راه‌های کوهستانی شمال و شمال غرب کشور شاهد بارش برف هستیم، بنابراین صبر و حوصله در سفر، بسیاری از خطرات را کاهش خواهد داد.
مرگ ١۴۵ نفر بر اثر بی احتیاطی در جاده‌ها طی چند روز گذشته
چگونگی تغییر نام از «پرس» و «پرشیا» به Iran
چگونگی تغییر نام از «پرس» و «پرشیا» به Iran
بیانات راهگشای حضرتعالی مایه دلگرمی خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد
بیانات راهگشای حضرتعالی مایه دلگرمی خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد
بارش های جدید ازپنجشنبه درالبرز/گردشگران درکناررودخانه هاتوقف نکنند
بارش های جدید از پنجشنبه در البرز/ در کنار رودخانه ها توقف نکنید
ترافیک در محور کرج - چالوس سنگین است
ترافیک در محور کرج – چالوس سنگین است
ثبت 2 موقوفه جدید در ساوجبلاغ
ثبت ۲ موقوفه جدید در ساوجبلاغ
آمریکا دستکم 200 شهروند سوری را به خاک وخون کشید
آمریکا دستکم ۲۰۰ شهروند سوری را به خاک وخون کشید