تارخ انتشار: یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
کد خبر : 189872
چاپ خبر

وضعیت واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج تشریح شد

استاندار البرز

استاندار البرز با تشریح وضعیت واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج، گفت: بنیاد شهید درصدد بود با دریافت حکمی برای فروش دو و نیم دانگ از شش دانگ بیمارستان اقدام کند.

به گزارش کرج رسا به نقل از مهر، سید حمید طهائی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، ضمن گرامیداشت و یاد شهدای خبرنگار و سالروز شهادت شهید محمود صارمی، اظهار کرد: اصحاب رسانه و قلم وظیفه خطیری را در بخش اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح آگاهی مردم به عهده‌دارند.

وی با اشاره به اینکه پیام‌رسانی به جامعه حالت‌های مختلفی را به خود اختصاص داده که سبب بروز رسانی سطح اطلاعات عموم مردم می‌شود، افزود: شناخت نسبت به محیط پیرامون جوامع کنونی سبب خواهد شد بهترین تصمیم توسط افراد برای نیل به اهداف عالی مدنظر اتخاذ شود.

استاندار البرز بیان کرد: در سال ۹۲ مصادف با آغاز دولت یازدهم منابع درآمدی کاهش و دیوار بلند حصر اقتصادی روزبه‌روز تنگ‌تر می‌شد؛ در این بازه زمانی واحدهای تولیدی داخل کشور نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده بودند.

طهائی با اعلام اینکه تورم ۴۵ درصد در آن بازه زمانی که گاه افزایش می‌یافت، نوسان در نرخ ارز و رکودی که جامعه را گرفتار خودکرده بود ازجمله مشکلات عدیده در آن زمان بود، گفت: امروز با قیاس آن دوره زمانی می‌توان به‌راحتی دستاوردهای دولت در خصوص احیای واحدهای تولیدیم  بهبود شرایط اقتصادی را شاهد بود.

حضور ۲۳ هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در البرز

وی با اشاره به اینکه مردم همواره آمادگی خود در مقابله با حصر اقتصادی را اعلام کرده‌اند، افزود: دولت، دیوارهای حصر اقتصادی را فروریخت و با مذاکره به دنیا ثابت کرد انرژی هسته حق مسلم ملت ایران است.

وی یادآور شد: بهبود شرایط اقتصادی استان البرز همواره در صدر اقدامات مسئولان البرزی قرار داشته، سر پا نگه‌داشتن واحدهای نیمه فعال و نیمه راکد همواره موردتوجه بوده است.

طهائی بابیان اینکه بعد از برجام شاهد حضور گسترده سرمایه‌گذاران و هیئت‌های تجاری خارجی به کشور ازجمله استان البرز بوده‌ایم، تصریح کرد: واحدهای تولیدی با تعطیلی بیش از ۱۰ الی ۱۵ ساله در استان البرز فعال و به چرخه تولید بازگشتند.

استاندار البرز راه‌اندازی دو طرح بزرگ و ملی در کشور توسط رئیس‌جمهوری در استان البرز طی سال گذشته ازجمله اقدامات انجام‌گرفته برشمرد و افزود: تولید قند مایع و فنّاوری بالای این صنعت ازجمله این پروژه‌ها بوده است.

وی با اشاره به حضور ۲۳ هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های مختلف در استان البرز، گفت: البرز رتبه دوم سرمایه‌گذاری محقق شده صنعتی و رتبه نخست در بخش صنایع غذایی را از آن خودکرده است.

تولید سالانه ۱۲ میلیون اصله نهال در البرز

وی بابیان اینکه جایگاه واحدهای صنعتی استان ازلحاظ تعداد به رتبه نهم  در کشور رسید، اظهار کرد: شهرک سلامت در استان البرز افتتاح شد.

طهائی بابیان اینکه در سال گذشته البرز رتبه نخست جذب و صدور پروانه‌های صنعتی را به خود اختصاص داد، افزود: رشد ۳۵ درصدی طرح‌های صنعتی در حال اجرا را طی سنوات اخیر در البرز شاهد بوده‌ایم.

استاندار البرز گفت: در این مدت هزار هکتار سند برای شهرک‌های صنعتی استان البرز صادر و در حوزه گازرسانی به واحدهای صنعتی اقدامات شایان توجهی صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه دستاوردهای خوبی در حوزه فناوری و اطلاعات در استان البرز شاهد هستیم، این استان علی‌رغم وسعت و مساحت کم، ظرفیت‌های ویژه‌ای را در خود جای‌داده، تصریح کرد: سال گذشته البرز دومین تولیدکننده تخم‌مرغ در کشور شناخته شد و رتبه پنجم گاوهای اصلاح نژاد شده به این منطقه اختصاص داده شد.

وی با اشاره به اینکه رتبه دوازدهم حوزه تولید محصولات باغی به میزان ۲.۹ درصد از مجموع محصولات تولیدی این بخش در کشور به البرز تخصیص پیداکرده است، ادامه داد: ۱۲ میلیون اصله نهال به‌صورت سالیانه در البرز تولید می‌شود که از این حیث در جایگاه دوم قرار داریم.

طهائی ادامه داد: در خصوص فروش محصولات دانش‌بنیان، استان البرز رتبه سوم را از آن خودکرده است، ازلحاظ جذب سرمایه‌گذار خارجی نیز این استان به جایگاه سوم در کشور دست‌یافته است.

استاندار البرز با اشاره به رشد ۹۱ درصدی خدمات دولت الکترونیک و ارائه ۲۳۹ خدمت توسط دفاتر پیشخوان دولت در استان البرز، اعلام کرد:  ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش «آی.تی» صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه البرز دو برابر میانگین سرانه کشوری رشد جمعیت داشته و ازلحاظ مهاجرپذیری در رده سوم قرار دارد، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون ۴۱ جلسه اقتصاد مقاومتی با ۲۵۷ مصوبه در استان البرز  برگزارشده است.

وی بابیان آمار اشتغال استان، خاطرنشان کرد: ۲.۲ درصد اشتغال استان البرز در بخش کشاورزی، ۴۱.۱ درصد اشتغال در بخش صنعت و باقی در حوزه خدمات است‌.

طهائی با اشاره به اینکه طی سال ۹۲ بالغ‌بر ۱۴ هزار و ۹۶۹ نفر بیمه بیکاری می‌گرفتند که اکنون این رقم به ۱۱ هزار و ۸۷۰ نفر رسیده است، اظهار کرد: مطالعات جامعی در خصوص مسافربری کردن فرودگاه پیام انجام خواهد پذیرفت، اتصال ریل راه‌آهن به فرودگاه ازجمله اقداماتی است که انجام می‌گیرد.

تشریح ماجرای واگذاری بیمارستان امام خمینی کرج

وی ترافیک را یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود در استان البرز برشمرد و تصریح کرد: پروژه‌هایی چون امتداد اتوبان شهید همت و بزرگراه تهران – شمال برای کاهش این معضل نقش بی‌بدیلی خواهد داشت.

استاندار البرز از صدور بیش از هزار سند برای روستاییان این استان خبر داد و افزود: در خصوص آب‌رسانی به روستاها نیز اقدامات شایان توجهی صورت گرفته است.

طهائی با اشاره به اینکه سازمان همیاری‌های تهران بیمارستان امام  خمینی (ره) را اداره می‌کرد، افزود: با توجه به استقلال شهرداری‌های استان البرز پیشنهاد شد این بیمارستان به‌عنوان حق السهم استان به البرز بازگردد که درصدی از سهام متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران بود.

طهائی بابیان اینکه بنیاد شهید درصدد بود با دریافت حکمی برای فروش ۲ و نیم دانگ از ۶ دانگ بیمارستان اقدام کند، گفت: این امر با ایام مذاکره با تهران برای تحویل بیمارستان به البرز مصادف شد.

وی تصریح کرد: سازمان همیاری‌های البرز درصدد اخذ این سند برآمد و درنهایت در هفته گذشته تحویل این بیمارستان محقق و اکنون در حال ساماندهی امور بیمارستان هستیم.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
قاب محافظ جی فون (GPhone)؛ ابزاری ساده و کاربردی برای تعیین میزان قند خون با گوشی موبایل + عکس
قاب محافظ جی فون (GPhone)؛ ابزاری ساده و کاربردی برای تعیین میزان قند خون با گوشی موبایل + عکس
امکان ذخیره کردن و اشتراک دوباره استوری‌های اینستاگرام فراهم شد + عکس
امکان ذخیره کردن و اشتراک دوباره استوری‌های اینستاگرام فراهم شد + عکس
ابرخودروی لبنانی رونمایی شد +عکس
ابرخودروی لبنانی رونمایی شد +عکس
٢٠ تمرین ساده برای جلوگیری از آلزایمر
۵۰ میلیون نفر آلزایمر دارند
شرط برانکو برای تمدید قرارداد با پرسپولیس چیست؟
شرط برانکو برای تمدید قرارداد با پرسپولیس چیست؟
قرآن ض
البرز معرفی برگزیدگان مسابقات قرآنی کارگری در کرج
این میوه را با پوست بخورید تا معجزه‌ آن را ببینید
این میوه را با پوست بخورید تا معجزه‌ آن را ببینید
سرعت‌گیر با قابلیت تولید انرژی و افزایش ایمنی سطح جاده‌ها
سرعت‌گیر با قابلیت تولید انرژی و افزایش ایمنی سطح جاده‌ها
هراس از دسترسی‌های بی‌مورد
هراس از دسترسی‌های بی‌مورد
وداع مردم اراک با پیکر کوهنوردان جان باخته‌ بهمن اشترانکوه لرستان
وداع مردم اراک با پیکر کوهنوردان جان باخته‌ بهمن اشترانکوه لرستان
تاکسی‌های جدید وارد خیابان‌های لندن شدند +عکس
تاکسی‌های جدید وارد خیابان‌های لندن شدند +عکس
جنـگ هیچ‎گاه تغییر نمی‌کند!
جنـگ هیچ‎گاه تغییر نمی‌کند!
شهباززاده از استقلال رفتنی شد؟
شهباززاده از استقلال رفتنی شد؟
کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه با کاهش وزن
کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه با کاهش وزن
اصول دریفت با خودروی دیفرانسیل جلو
اصول دریفت با خودروی دیفرانسیل جلو
اتوبان کرج
جمعه آزادراه کرج – قزوین مسدود است
n82757931-72041822
رسانه ترک: ترکیه اسناد مالکیت بر قدس را در اختیار دارد
n82759440-72044621
پیش بینی وزش باد نسبتا شدید و افزایش آلاینده ها در البرز
????????????????????????????????????
کاهش ۱۶درصدی معاملات بورس البرز
داوران والیبال چرا محروم شدند؟
داوران والیبال چرا محروم شدند؟
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا