تارخ انتشار: سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
کد خبر : 198031
چاپ خبر

چگونه اکانت شبکه‌های همایشی را به طور کامل پاک کنیم؟

2

باید قبول کنیم که این شبکه‌های همایشی بلای جان‌مان شده‌اند. دیگر چیزی به نام ناشناس بودن باقی نمانده و کافی است تنها در یکی از آن‌ها عضو باشیم تا هیچ نکته مبهمی در رابطه با ما برای دیگران باقی نماند. اگر دل‌تان برای آن روزهای قدیم که ناشناس بودیم تنگ شده، باید دست به‌کار شوید و قید تمام شبکه‌های همایشی را که عضو آن ها هستید بزنید. بهترین روش هم پاک کردن اکانت است. اما چگونه؟

به گزارش کرج رسا به نقل از آی تی رسان، با ما در ادامه همراه باشید تا پاسخ این پرسش را دریابید.

پاک کردن اکانت از خود شبکه همایشی

تمام شبکه‌های همایشی به کاربرانشان امکان غیرفعال کردن یا حذف اکانت را می‌دهند. هر چند میزان سختی و آسانی این کار در هر کدام از آن‌ها متفاوت است.

برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید از سایتی به نام BackgroundChecks.org بهره ببرید. در این وبسایت میزان سختی پاک کردن اکانت در شبکه همایشی مذکور به شما نشان داده می‌شود. در واقع در بخش JustDeleteMe به شما اطلاعات لازم برای پاک کردن اکانت از طریق کانال‌های رزهری ارائه خواهد شد.

فیس‌بوک

شبکه‌های همایشی علاقه زیادی به ردیابی تمام چیزهایی دارند که شما به اشتراک گذاشته‌اید. مخصوصا فیس‌بوک یک رکورد کامل از هر چیزی که تا به‌حال پست کرده‌اید دارد. هر چند دو راه خوب هم برای خلاص شدن از این اطلاعات را در اختیارتان می‌گذارد. غیرفعال یا حذف کردن اکانت.

غیرفعال کردن، اکانت را از بین نمی‌برد و می‌توانید در صورت نیاز دوباره حساب کاربری‌تان را فعال کنید. پس این یعنی اطلاعات‌تان یک جایی باقی می‌ماند.

غیرفعال کردن تمام چیزهایی را که پست کرده‌اید از بین می‌برد و دیگران دیگر نمی‌توانند با جستجو کردن، شما را بیابند. البته حتی پس از این‌کار هم ممکن است نام شما در پست دیگران به نمایش در بیاید.

پاک کردن اما اکانت را کاملا حذف می‌کند و قابلیت بازیابی دیگر وجود نخواهد داشت.

البته پس از پاک کردن اکانت نیز برخی از اطلاعات مثل پیام‌ها پاک نمی‌شوند و باقی می‌مانند. روند پاک شدن کامل حساب کاربری و اطلاعات درون آن نیز ۹۰ روز به طول می‌انجامد.

توییتر

پاک کردن اکانت در توییتر ساده‌تر است. کاربران می‌توانند از طریق تنظیمات پروفایل این کار انجام دهند.

پس از انتخاب گزینه پاک کردن ، توییتر با ارائه یک سری اطلاعات از شما تایید لازم را می‌خواهد. طبق قوانین این شبکه همایشی، اطلاعات شما تا ۳۰ روز قابل بازیابی است. این یعنی در این مدت می‌توانید اکانت‌تان را بازیابی کنید. پس از پایان این مدت، تمام اطلاعات شما به طور کامل پاک شده و امکان بازیابی دیگر وجود نخواهد داشت.

اینستاگرام

مانند فیس‌بوک اینستاگرام هم امکان غیرفعال کردن و هم پاک کردن اکانت را می‌دهد. غیرفعال کردن حساب کاربری از طریق بخش Edit Profile قابل دسترس و انجام است اما برای پاک کرن آن باید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

پس از حذف دیگر قادر نخواهید بود که تحت آن حساب کاربری وارد اینستاگرام شوید. در واقع طبق گفته این شبکه همایشی فعال کردن اکانت پاک شده ممکن نیست.

در بخش خط مشی کمپانی گفته شده است که پس از پاک کردن اکانت، پست‌هایی که توسط دیگران منتشر شده و حاوی اطلاعاتی از اکانت شما بوده، از بین نخواهند رفت.

اسنپ‌چت

سیاست حذف اکانت اسنپ‌چت به مانند توییتر است و پس از ۳۰ روز تمام اطلاعات کاربر را پاک می‌کند. در این مدت انتظار می‌توانید اکانت را بازگردانید.

وقتی درخواست پاک کردن حساب کاربری را می‌کنید، کمپانی شما را به این صفحه ارجاع می‌دهد. در اینجا باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

با پاک کردن اکانت، اطلاعاتی که به کاربران دیگر ارسال کرده‌اید پاک نمی‌شوند اما دیگر کسی قادر نخواهد بود که برای شما چیزی بفرستد یا ارتباطی برقرار کند.

گوگل پلاس

این شبکه همایشی به اندازه موارد بالا مشهور و محبوب نیست و برای پاک کردن اکانت در آن باید از طریق تنظیمات وارد شوید.

از آن‌جایی که گوگل پلاس با بسیاری از سرویس‌های دیگر گوگل نیز در ارتباط است، حذف اکانت منجر به پاک شدن تمام اطلاعات نمی‌شود و برای پاک کردن اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته‌اید باید سراغ هر سرویس ویژه این کار بروید.

وقتی بحث رها شدن از سرویس‌های گوگل پیش می‌آید، کار خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. مثلا اکانت پیکاسا تنها زمانی حذف می‌شود که تمام اکانت‌های گوگل‌تان را پاک کنید. در واقع پاک کردن گوگل پلاس و پیکاسا در لیست JustDeleteMe جز سخت‌ترین‌ها است.

وب‌سایت‌هایی که اکانت شما را پاک می‌کنند

وب سایت‌هایی وجود دارند که کارشان این است شما را از روی شبکه‌های همایشی به آسانی محو کنند. این سرویس‌ها با کمک اکانت گوگل یا اوت لوک شما، فهرستی از شبکه‌های همایشی که در آن‌ها عضو هستید ایجاد می‌کنند. سپس گزینه پاک کردن را در اختیارتان قرار می‌دهند. یکی از این وب‌سایت‌ها deseat.me است.

خوبی این سرویس این است که می‌تواند اکانت‌های متصل به ایمیل را برای‌تان پیدا کند. همان‌هایی که شاید خودتان هم فراموش کرده‌اید.

خیال‌تان راحت باشد، زیرا deseat.me به دیگر اطلاعات ورودی شما دسترسی نخواهد داشت و به جای سرور روی دستگاه خودتان اجرا می‌شود.

دراین وب‌سایت می‌توانید اکانت‌هایی را که می‌خواهید پاک شوند و آن‌هایی را که می‌خواهید نگه دارید، انتخاب کنید و باقی کار را ادامه دهید.

استفاده از سایت‌هایی مثل JustDeleteMe و AccountKiller.com با وجود خوبی‌هایی که دارد می‌تواند معایبی هم داشته باشد. مثلا سرویس‌های این‌چنینی مشخصا سایت‌هایی را که شما در آن‌ها حساب کاربری دارید نشان نمی‌دهند و یک فهرست عمومی را به نمایش می‌گذارند و شما باید درون لیست به دنبال لینک‌های مرتبط به خود بگردید.

البته از این نظر که اطلاعات خوبی برای پاک کردن اکانت‌تان در اختیار می‌گذارند بسیار مفید هستند.

برنامه‌هایی که اکانت شما را پاک می‌کنند

اپلیکیشن‌های زیادی برای پاک کردن اکانت‌های شبکه همایشی وجود ندارند، اما همان چندتایی هم که هستند این کار را خودشان انجام نمی‌دهند و تنها کاربران را به صفحات مرتبط به این کار سوق می‌دهند.

البته برنامه‌هایی هستند که می‌توانند تمام محتوای پست شده توسط شما در شبکه‌های همایشی را پاک کنند بدون آن‌که اکانت کاملا حذف شود.

Instant Cleaner یکی از همین برنامه‌ها است که تخصصش اینستاگرام است.

Xpire اما یک برنامه دیگر بوده که تمرکزش روی توییتر است. این برنامه ۳۲۰۰ توییت اخیر شما را می‌خواند و آن‌هایی را که ممکن است توهین‌آمیز یا به طور کلی خطرآفرین باشند، حذف می‌کند.

آیا اکانت‌هایی هستند که اصلا پاک نشوند؟

طبق آن‌چه JustDeleteMe می‌گوید، بله اکانت‌هایی وجود دارند که هرگز پاک نمی‌شوند. خوشبختانه هیچ یک از شبکه‌های همایشی مشهور جز این موارد نیستند.

حتما کنجکاو شده‌اید که برخی از این شبکه‌های همایشی که امکان پاک شدن اکانت را نمی‌دهند بشناسید:

نت‌ فیلیکس، رابلاکس، ویکی‌پدیا، ووردپرس، پلی استیشن نتوورک و پینترست. اکانت‌های این سایت‌ها قابل پاک شدن نیستند اما می‌توان برخی از آن‌ها را غیرفعال کرد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
n82766242-72057502
بررسی آخرین وضعیت کالاهای اساسی البرز
آتش سوزی
انفجار گاز شهری در مهرشهر کرج
636368545600852401
دختری که ۱۱ بار زبان مار کبرا را بوسید! +عکس
636408861529314866
پرسپولیس رضایت ریزه اسپور را گرفت
دستگیری
گفتگو با مردی که سرباز نیروی انتظامی را به آتش کشید
n82766028-72057081
تشییع با شکوه پیکر پاک سرباز فداکار در کرج
برای صبحانه سراغ این ماده لبنی نروید
برای صبحانه سراغ این ماده لبنی نروید
مرسدس‌بنز با CLS جدید جاده‌ها را در نوردید +عکس
مرسدس بنز با CLS جدید جاده‌ها را در نوردید
Bitcoin-Article
قیمت بیت کوین به مرز ۱۸ هزار دلار رسید! + نمودار
پهلوان علیرضا کریمی خادم حرم امام رضا (ع) شد
پهلوان علیرضا کریمی خادم حرم امام رضا (ع) شد
کره جنوبی در ایران بیمارستان می‌سازد
کره ای ها در ایران بیمارستان می‌سازد
لیموزین جان اف کندی در موزه فورد +عکس
لیموزین جان اف کندی در موزه فورد +عکس
بهترین گوشی‌های پرچمدار اقتصادی موجود در بازار (آذر 1396) +عکس
بهترین گوشی‌های پرچمدار اقتصادی موجود در بازار «آذر ۱۳۹۶» + عکس
فیل سواری ستاره ثروتمند و مشهور در تایلند +عکس
فیل سواری ستاره ثروتمند و مشهور در تایلند + عکس
سود و زیان فـلفـل و غذای تنـد/کدام فلفل‌ها خاصیت بیشتری دارند؟
سود و زیان فـلفـل و غذای تنـد/ کدام فلفل‌ها خاصیت بیشتری دارند؟
کری‌خوانی غول‌های خودروسازی
کری خوانی غول‌های ماشینسازی
636490968911516464
صف برای خرید خارگیل!
تناقض های رونالدو در ابوظبی: تا پایان عمر در رئال می مانم
تناقض های رونالدو در ابوظبی: تا پایان عمر در رئال می مانم
احتمال بچه دار شدن در بیماران مبتلا به سندرم داون
احتمال بچه دار شدن در بیماران مبتلا به سندرم داون
آیا بوی نویی خودرو‌ها سمی است؟
آیا بوی نویی ماشین‌ها سمی است؟
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا