تارخ انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۰
کد خبر : 13313
چاپ خبر
بازدیدها: 456

گفتگویی خواندنی با کاتب کوچکترین قرآن نقره و جواهر جهان

g

کرج رسا: کاتب کوچکترین قرآن نقره و جواهر جهان گفت: متأسفانه هیچ حمایتی از سوی مسوولان دریافت نکرده ام و در این میان حمایت رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام بزرگترین انگیزه من در این فعالیت ها بوده است

به گزارش کرج رسا، رائین اکبری خانزاده نگارنده قرآن بر روی ریزترین اجسام با چشم غیرمسلح، جوان ۳۳ ساله که ۱۵ سال است که به کتابت قرآن مشغول است در گفتگو با خبرنگار ما افزود :این قرآن در ابعاد ۱۳ در ۱۷ سانتی متری در یک ورق نقره یک رو حکاکی شده است که خط نوشتاری این قرآن به فارسی و کتابت آن دو هزار و ۱۰۰ ساعت زمان برده است و در ساخت قاب این قرآن نفیس نیز از جواهرات استفاده شده است.

وی تأکید کرد : متاسفانه هیچ گونه حمایتی از سوی مسوولان دریافت نکرده ام و اگر حمایت رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام نبود انگیزه ام کمرنگ می شد که به مدد خداوند این اتفاق نیفتاد.

کتابت قرآن در دو ورق طلا و ابعاد ۱۳ در ۱۷ سانتی متری و همچنین کتابت قرآن در دو ورق کاغذ و در ابعاد پنج در هفت سانتی متری از دیگر کارهای ارزشمند این هنرمند است که در این رابطه گفت: از دوران سربازی و در بیمارستان بقیه الله تهران برای اولین بار کار کتابت قرآن را به صورت اتفاقی شروع کردم که بعد با حمایت مسئولین بیمارستان و مسئولیتن بالاتر توانستم آن را ادامه دهم و درحال حاضر حدود ۱۳ قران را توانسته ام که بنگارم.

اکبری ادامه داد : در روایات داریم که خواندن قرآن بینایی چشم را افزایش می دهد و اضافه بر این روحیه مضاعفی که از برکت این کار می گرفتم در زندگی روز مره از آن استفاده می کنم و علاوه بر آن یکی از شفاعت کنندگان روز رستاخیز قرآن می باشد که امیدوارم شفاعت قرآن شامل حال من نیز بشود.

وی تصریح کرد:هدفم این بود که بفهمانم به مردم خواندن آیات قران بینایی چشم را قوی می کند و یقنا کسانی که چشمهایشان ضعیف است و از عینک استفاده می کنند با دیدن آیات قران چشمانشان سوی بیشتری پیدا می کند.

روی یک دانه برنج توانستم سوره اخلاص روبنویسم

اکبری خانزاده عنوان کرد: اولین مرحله که خواستم کتابت قران را انجام بدهم در روی یک دانه برنج توانستم سوره اخلاص روبنویسم و در مراحل بعد توانستم علاوه بر سوره اخلاص ۱۶۰ آیه از قران مجید را روی همان دانه برنج کتابت کنم.

وی عنوان کرد: قائدتا شما هروقت بخواهید کار ظریف مثل مینیاتور و یا قلم زنی و … انجام بدهید و این کار را به صورت مداوم انجام بدهید بعد از مدتی نیاز به استفاده از عینک خواهید داشت اما از روز اول که من این کار (کتابت قرآن ) رو شروع کردم به مرور زمان در یک تار مو توانستم آیات قران رو بنویسم و این امر نشان دهنده این است که علاوه بر اینکه بینایی چشمهای من ضعیف نشده بلکه افزایش پیدا کرده است .

متأسفانه هیچ حمایتی از سوی مسوولان دریافت نکرده ام

خانزاده گفت:بعضی ها تصورشان بر این است که شاید از روی عادت و یا حس بوجود بیاید و بنویسد ولی این نیست ،من ۱۵ سال در ایران گفتم که آقایان از این کار ما حمایت مالی کنند و الان هم که در خدمت شما هستم هیچ گونه حمایت مالی صورت نگرفته و اعلام هم می کنم که هیچ گونه حمایت مالی از ما انجام ندهند.

ارگان‌های مختلف مانند ارتش، سپاه، وزارت اطلاعات، موزه ملی پیشنهاد کار به من داده‌اند اما من نمی‌توانم شغل دولتی داشته باشم زیرا همیشه در حال سفر و برپایی نمایشگاه هستم و تا زمانی که این نیاز را در خودم ببینم این کار را انجام می‌دهم.

خاطرات شنیدنی رائین اکبری خانزاده از حال و هوای دیدار با مقام معظم رهبری/مقام معظم رهبری بهترین مشوق من بودند

این کاتب کلام وحی از حال و هوای دیدار با مقام معظم رهبری نیز برایمان گفت:هر کی کارهام را می دید متعجب می شد و جالب تر این بود وقتی می فهمید همه این کارا رو با چشم غیر مسلح انجام دادم بیشتر تو فکر فرو می رفت و می گفت: آخه چطور ممکنه؟؟ در کل کارام می شه گفت دیگه تکراری شده بود و یا رو برنج می نوشتم یا رو انگشتر تا جائی که یک روز که به دیدن مقام معظم رهبری رفتم تا کارام رو نشون بدم، آقا دست محبتی رو سرم کشید و گفت: تو چه هنرمند بزرگی هستی ما خبر نداشتیم. منو میگی؟؟ داشتم از خجالت و استرس می مردم آخه ابهت آقا منو گرفته بود واقعاً چهره بسیار نورانی داشتند. چند دقیقه ای گذشت تا یخم باز بشه و به حالت عادیم برگردم و حرف بزنم. به من گفتند تمام کارات قشنگه مخصوصاً اینکه با چشم غیر مسلح می نویسی اما به فکر این باش که یه کاری کنی کارات ماندگار بشن و ارزش معنوی فوق العاده زیادی داشته باشند. این حرف خیلی منو تو فکر برد که چی کار کنم؟؟ انگار الهام شد که اگه هر کاری با قرآن باشه هم موندگاره و هم ارزشش زیاده تا اینکه اومدم کل قرآن کریم را در ۱×۲ میلی متر در ۶۰۰ صفحه نوشتم و محضر مقام معظم رهبری بردم. خیلی آقا خوشش اومده بود گفت خیلی قشنگه واقعاً یه کاره موندگاره. و منم هی می رفتم کارهای تک می نوشتم و به محضر آقامی بردم شاید بهتره بگم که خیلی احساس می کردم بهش نزدیکم، و خیلی دوستش داشتم، و دنباله یه بهونه بودم که بازم برم پیششون. و شاید دروغ نباشه که مقام عظمای ولایت عضو معدود افرادی بودند که به من لطف داشتند و همیشه منو مورد محبتشون قرار می دادند، چه از نظر مالی و چه از نظر روحی و معنوی.

من ۴ بار خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و در هربار که خدمت ایشان رسیدم خاطرات بسیار شیرینی برایم اتفاق افتاده است.

در دیدار های بعدی که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم ایشان به من گفتند: از من چه چیزی می‌خواهی؟ من گفتم: نمی‌خواهم. در آن موقع ایشان انگشترشان را به من هدیه دادند و بار دیگر شال خودشون رو به من هدیه کردند.

و در یکی از دیدار ها که خدمت ایشان رسیده بودیم و من واقعا مشکلی مالی برایم پیش امده بود و بعد از اتمام دیدار باحضرت آقا ،دو روز بعد از دفتر ایشان بنده رو احضار کردند و یک فقره چک شخصی خودشون رو به من دادند تا مشکل مالی ام رو حل کنم.

بنابراین متوجه شدم که رهبر معظم انقلاب با بصیرت بسیار بالا علاوه بر اینکه اشرافیت کامل به مشکلات جوامع اسلامی خصوصا ایران اسلامی دارند و با اینکه بنده گرفتاری مالی خودم رو با ایشان در میان نگذاشته بودم اما حضرت آقا متوجه گرفتاری من شده و در صدد رفع این مشکل برآمدند.

نکته دیگری که باید اشاره کنم این است که ۲ سال قبل از اینکه قران توسط کشیش آمریکایی به آتش کشیده شود در یک دیداری که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودیم با توصیه به بنده فرمودند که قرآنی کتابت کنم که ماندگار شود و هیچ چیزی از بین نبردش ولذا ۲ سال بعد این اتفاق(به آتش کشیده شدن قرآن توسط کشیش آمریکایی) متوجه دور اندیشی و بصیرت بالایی حضرت آقا شدم.

خاطرات شنیدنی در مواجهه با مردم

نگارنده قرآن بر روی ریزترین اجسام با چشم غیرمسلح از خاطرات خود در برخورد با مردم ،ایطور عنوان کرد:من برای هدیه به مردم روی دانه برنج آیه قرآن نوشته و روی آن برای اینکه دست نخورده نشود. لاک سفید می‌زدم. فردی در آنجا به من مراجعه کرد و گفت اگر ممکن است یک دانه برنج به من بده بدون آنکه روی آن لاک بزنی. من هم این کار را برای او انجام دادم و هنگامی که دانه برنج را به او تحویل دادم بلافاصله وی دانه برنج را خورده و قورت داد. وقتی از او علت کار را پرسیدم گفت چند روزی است که دل درد دارم و می‌خواهم با این کار دل‌دردم خوب شود.

خانزاده اظهار کرد:در سفرهابه کشورهای مختلف مردم با عزت و احترام برخورد می کردند و این به خاطر قران است.

من یک مدت عضو تیم ملی تیراندازی بودم

کاتب کوچکترین قرآن نقره و جواهر جهان در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه آیا شما اجسام ریز و دور را هم به راحتی می‌توانید ببینید؟گفت:من یک مدت عضو تیم ملی تیراندازی بودم اما بعد از مدتی متوجه شدم که اگر در زمینه‌های قرآنی فعالیت کنم موفق‌تر خواهم بود و همچنین این کار ثواب زیادی هم دارد.

قدرت بینایی من سه برابر افراد عادی است

وی همچنین عنوان کرد :من اگر روی اجسام تمرکز کنم می‌توانم آنها را بزرگ ببینم زیرا که قدرت بینایی من سه برابر افراد عادی است. اما این قدرت تحت کنترل خودم است زیرا اگر این قدرت کنترل شده نبود من باید به در و دیوار می‌خوردم. لذا در هنگام نوشتن تمرکز ‌می‌کنم تا کلمات بزرگ شود و بتوانم راحت‌تر ببینم

و حرف آخر

انشاءالله قرار است یک “بسم الله الرحمن الرحیم” بنویسم و کل قران را درنقطه «ب» کتابت کنم.

 

 

هادیان البرز

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
اخبار
صوت؛ اخبار شبانگاهی کرج رسا – ۳ بهمن ماه
فرود اضطراری هواپیمای کویت - استانبول در کرمانشاه
فرود اضطراری هواپیمای کویت – استانبول در کرمانشاه
جویدن غذا مانع عفونت می‌شود
جویدن غذا مانع عفونت می‌شود
مجتبی حقدوست
انتقام سنگین استقلال از نفت آبادان با کپی‌برداری از پرسپولیس
جان دوباره تراکتور با پیروزی مقابل پیکان
جان دوباره تراکتور با پیروزی مقابل پیکان
ماموت با همکاری کمپانی بنز اتوبوس تولید می‌کند
ماموت با همکاری کمپانی بنز اتوبوس تولید می‌کند
آرایشگاه زنانه کرج
طرح تشدید برخورد با آرایشگاه های زنانه در البرز
موتورخانه پلاسکو خالی بود+فیلم
موتورخانه پلاسکو خالی بود + فیلم
حرکت نمادین سوارکاران کرجی برای همدردی با آتش نشانان
حرکت نمادین سوارکاران کرجی برای همدردی با آتش نشانان
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت اطلاع‌رسانی کنگره، این طرح در سوم ماه ژانویه به کنگره ارائه شد و طبق اطلاعات ارائه شده در سایت کنگره با عنوان H.R. 193 با نام بازسازی اقتدار آمریکایی مشهور است. هرچند عنوان رسمی این طرح به دنبال پایان عضویت در سازمان ملل است بخش‌های مهم دیگری از این طرح شامل موارد زیر است: پایان توافق 1947 مبنی بر قرار گرفتن مقر سازمان ملل در آمریکا پایان ماموریتهای صلح‌بانی لغو مصونیت سیاسی پایان مشارکت در سازمان بهداشت جهانی در صورت تصویب این طرح مفاد و اصلاحیه‌های آن دو سال بعد از امضاء اجرایی خواهند شد. این طرح توسط سناتور جمهوریخواه مایک راجرز ارائه شده و 6 نفر دیگر نیز از آن حمایت کرده‌اند.
طرح خروج آمریکا از سازمان ملل به کنگره ارائه شد
استان البرز رتبه اول سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را دارد
استان البرز رتبه اول سرمایه گذاری خارجی در کشور را دارد
01
روزنامه ای که تبدیل به گیاه می شود + تصاویر
مریم قهرمانی صارم
هشدار عضو شورا؛ درس های پلاسکو برای کلانشهر کرج
غلامحسین محسنی اژه ای
پرونده ای به‌اندازه تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ندیدم
یک واحد مسکونی در فردیس طعمه حریق شد
یک واحد مسکونی در فردیس طعمه حریق شد
693551185SC00237_Donald_Tru
آیا شنیدن قرآن، تأثیری در ترامپ گذاشت؟! + ویدیو
موج خشکسالی به سرسبزترین استان کشور رسید
موج خشکسالی به سرسبزترین استان کشور رسید
یکشنبه ۳ بهمن | کاهش ۷۰۰۰ تومانی قیمت سکه در بازار
یکشنبه ۳ بهمن؛ کاهش ۷۰۰۰ تومانی قیمت سکه در بازار
سگ زنده‌یاب پلیس به خاطر شدت حرارت زیر آوار دچار سوختگی شد
سگ زنده یاب پلیس به خاطر شدت حرارت زیر آوار دچار سوختگی شد
بازدید وزیر راه و شهرسازی از مترو شهر جدید هشتگرد
بازدید وزیر راه و شهرسازی از متروی شهر جدید هشتگرد