تارخ انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۰
کد خبر : 13313
چاپ خبر

گفتگویی خواندنی با کاتب کوچکترین قرآن نقره و جواهر جهان

g

کرج رسا: کاتب کوچکترین قرآن نقره و جواهر جهان گفت: متأسفانه هیچ حمایتی از سوی مسوولان دریافت نکرده ام و در این میان حمایت رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام بزرگترین انگیزه من در این فعالیت ها بوده است

به گزارش کرج رسا، رائین اکبری خانزاده نگارنده قرآن بر روی ریزترین اجسام با چشم غیرمسلح، جوان ۳۳ ساله که ۱۵ سال است که به کتابت قرآن مشغول است در گفتگو با خبرنگار ما افزود :این قرآن در ابعاد ۱۳ در ۱۷ سانتی متری در یک ورق نقره یک رو حکاکی شده است که خط نوشتاری این قرآن به فارسی و کتابت آن دو هزار و ۱۰۰ ساعت زمان برده است و در ساخت قاب این قرآن نفیس نیز از جواهرات استفاده شده است.

وی تأکید کرد : متاسفانه هیچ گونه حمایتی از سوی مسوولان دریافت نکرده ام و اگر حمایت رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام نبود انگیزه ام کمرنگ می شد که به مدد خداوند این اتفاق نیفتاد.

کتابت قرآن در دو ورق طلا و ابعاد ۱۳ در ۱۷ سانتی متری و همچنین کتابت قرآن در دو ورق کاغذ و در ابعاد پنج در هفت سانتی متری از دیگر کارهای ارزشمند این هنرمند است که در این رابطه گفت: از دوران سربازی و در بیمارستان بقیه الله تهران برای اولین بار کار کتابت قرآن را به صورت اتفاقی شروع کردم که بعد با حمایت مسئولین بیمارستان و مسئولیتن بالاتر توانستم آن را ادامه دهم و درحال حاضر حدود ۱۳ قران را توانسته ام که بنگارم.

اکبری ادامه داد : در روایات داریم که خواندن قرآن بینایی چشم را افزایش می دهد و اضافه بر این روحیه مضاعفی که از برکت این کار می گرفتم در زندگی روز مره از آن استفاده می کنم و علاوه بر آن یکی از شفاعت کنندگان روز رستاخیز قرآن می باشد که امیدوارم شفاعت قرآن شامل حال من نیز بشود.

وی تصریح کرد:هدفم این بود که بفهمانم به مردم خواندن آیات قران بینایی چشم را قوی می کند و یقنا کسانی که چشمهایشان ضعیف است و از عینک استفاده می کنند با دیدن آیات قران چشمانشان سوی بیشتری پیدا می کند.

روی یک دانه برنج توانستم سوره اخلاص روبنویسم

اکبری خانزاده عنوان کرد: اولین مرحله که خواستم کتابت قران را انجام بدهم در روی یک دانه برنج توانستم سوره اخلاص روبنویسم و در مراحل بعد توانستم علاوه بر سوره اخلاص ۱۶۰ آیه از قران مجید را روی همان دانه برنج کتابت کنم.

وی عنوان کرد: قائدتا شما هروقت بخواهید کار ظریف مثل مینیاتور و یا قلم زنی و … انجام بدهید و این کار را به صورت مداوم انجام بدهید بعد از مدتی نیاز به استفاده از عینک خواهید داشت اما از روز اول که من این کار (کتابت قرآن ) رو شروع کردم به مرور زمان در یک تار مو توانستم آیات قران رو بنویسم و این امر نشان دهنده این است که علاوه بر اینکه بینایی چشمهای من ضعیف نشده بلکه افزایش پیدا کرده است .

متأسفانه هیچ حمایتی از سوی مسوولان دریافت نکرده ام

خانزاده گفت:بعضی ها تصورشان بر این است که شاید از روی عادت و یا حس بوجود بیاید و بنویسد ولی این نیست ،من ۱۵ سال در ایران گفتم که آقایان از این کار ما حمایت مالی کنند و الان هم که در خدمت شما هستم هیچ گونه حمایت مالی صورت نگرفته و اعلام هم می کنم که هیچ گونه حمایت مالی از ما انجام ندهند.

ارگان‌های مختلف مانند ارتش، سپاه، وزارت اطلاعات، موزه ملی پیشنهاد کار به من داده‌اند اما من نمی‌توانم شغل دولتی داشته باشم زیرا همیشه در حال سفر و برپایی نمایشگاه هستم و تا زمانی که این نیاز را در خودم ببینم این کار را انجام می‌دهم.

خاطرات شنیدنی رائین اکبری خانزاده از حال و هوای دیدار با مقام معظم رهبری/مقام معظم رهبری بهترین مشوق من بودند

این کاتب کلام وحی از حال و هوای دیدار با مقام معظم رهبری نیز برایمان گفت:هر کی کارهام را می دید متعجب می شد و جالب تر این بود وقتی می فهمید همه این کارا رو با چشم غیر مسلح انجام دادم بیشتر تو فکر فرو می رفت و می گفت: آخه چطور ممکنه؟؟ در کل کارام می شه گفت دیگه تکراری شده بود و یا رو برنج می نوشتم یا رو انگشتر تا جائی که یک روز که به دیدن مقام معظم رهبری رفتم تا کارام رو نشون بدم، آقا دست محبتی رو سرم کشید و گفت: تو چه هنرمند بزرگی هستی ما خبر نداشتیم. منو میگی؟؟ داشتم از خجالت و استرس می مردم آخه ابهت آقا منو گرفته بود واقعاً چهره بسیار نورانی داشتند. چند دقیقه ای گذشت تا یخم باز بشه و به حالت عادیم برگردم و حرف بزنم. به من گفتند تمام کارات قشنگه مخصوصاً اینکه با چشم غیر مسلح می نویسی اما به فکر این باش که یه کاری کنی کارات ماندگار بشن و ارزش معنوی فوق العاده زیادی داشته باشند. این حرف خیلی منو تو فکر برد که چی کار کنم؟؟ انگار الهام شد که اگه هر کاری با قرآن باشه هم موندگاره و هم ارزشش زیاده تا اینکه اومدم کل قرآن کریم را در ۱×۲ میلی متر در ۶۰۰ صفحه نوشتم و محضر مقام معظم رهبری بردم. خیلی آقا خوشش اومده بود گفت خیلی قشنگه واقعاً یه کاره موندگاره. و منم هی می رفتم کارهای تک می نوشتم و به محضر آقامی بردم شاید بهتره بگم که خیلی احساس می کردم بهش نزدیکم، و خیلی دوستش داشتم، و دنباله یه بهونه بودم که بازم برم پیششون. و شاید دروغ نباشه که مقام عظمای ولایت عضو معدود افرادی بودند که به من لطف داشتند و همیشه منو مورد محبتشون قرار می دادند، چه از نظر مالی و چه از نظر روحی و معنوی.

من ۴ بار خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و در هربار که خدمت ایشان رسیدم خاطرات بسیار شیرینی برایم اتفاق افتاده است.

در دیدار های بعدی که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم ایشان به من گفتند: از من چه چیزی می‌خواهی؟ من گفتم: نمی‌خواهم. در آن موقع ایشان انگشترشان را به من هدیه دادند و بار دیگر شال خودشون رو به من هدیه کردند.

و در یکی از دیدار ها که خدمت ایشان رسیده بودیم و من واقعا مشکلی مالی برایم پیش امده بود و بعد از اتمام دیدار باحضرت آقا ،دو روز بعد از دفتر ایشان بنده رو احضار کردند و یک فقره چک شخصی خودشون رو به من دادند تا مشکل مالی ام رو حل کنم.

بنابراین متوجه شدم که رهبر معظم انقلاب با بصیرت بسیار بالا علاوه بر اینکه اشرافیت کامل به مشکلات جوامع اسلامی خصوصا ایران اسلامی دارند و با اینکه بنده گرفتاری مالی خودم رو با ایشان در میان نگذاشته بودم اما حضرت آقا متوجه گرفتاری من شده و در صدد رفع این مشکل برآمدند.

نکته دیگری که باید اشاره کنم این است که ۲ سال قبل از اینکه قران توسط کشیش آمریکایی به آتش کشیده شود در یک دیداری که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودیم با توصیه به بنده فرمودند که قرآنی کتابت کنم که ماندگار شود و هیچ چیزی از بین نبردش ولذا ۲ سال بعد این اتفاق(به آتش کشیده شدن قرآن توسط کشیش آمریکایی) متوجه دور اندیشی و بصیرت بالایی حضرت آقا شدم.

خاطرات شنیدنی در مواجهه با مردم

نگارنده قرآن بر روی ریزترین اجسام با چشم غیرمسلح از خاطرات خود در برخورد با مردم ،ایطور عنوان کرد:من برای هدیه به مردم روی دانه برنج آیه قرآن نوشته و روی آن برای اینکه دست نخورده نشود. لاک سفید می‌زدم. فردی در آنجا به من مراجعه کرد و گفت اگر ممکن است یک دانه برنج به من بده بدون آنکه روی آن لاک بزنی. من هم این کار را برای او انجام دادم و هنگامی که دانه برنج را به او تحویل دادم بلافاصله وی دانه برنج را خورده و قورت داد. وقتی از او علت کار را پرسیدم گفت چند روزی است که دل درد دارم و می‌خواهم با این کار دل‌دردم خوب شود.

خانزاده اظهار کرد:در سفرهابه کشورهای مختلف مردم با عزت و احترام برخورد می کردند و این به خاطر قران است.

من یک مدت عضو تیم ملی تیراندازی بودم

کاتب کوچکترین قرآن نقره و جواهر جهان در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه آیا شما اجسام ریز و دور را هم به راحتی می‌توانید ببینید؟گفت:من یک مدت عضو تیم ملی تیراندازی بودم اما بعد از مدتی متوجه شدم که اگر در زمینه‌های قرآنی فعالیت کنم موفق‌تر خواهم بود و همچنین این کار ثواب زیادی هم دارد.

قدرت بینایی من سه برابر افراد عادی است

وی همچنین عنوان کرد :من اگر روی اجسام تمرکز کنم می‌توانم آنها را بزرگ ببینم زیرا که قدرت بینایی من سه برابر افراد عادی است. اما این قدرت تحت کنترل خودم است زیرا اگر این قدرت کنترل شده نبود من باید به در و دیوار می‌خوردم. لذا در هنگام نوشتن تمرکز ‌می‌کنم تا کلمات بزرگ شود و بتوانم راحت‌تر ببینم

و حرف آخر

انشاءالله قرار است یک “بسم الله الرحمن الرحیم” بنویسم و کل قران را درنقطه «ب» کتابت کنم.

 

 

هادیان البرز

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
1
۸ مصدوم در تصادف ۲ خودرو در جاده کرج – چالوس
0
مدافع بارسلونا به سویا پیوست
محصولات سایپا گران می‌شود
محصولات سایپا گران می‌شود
636367758078509733.jpg
قهرمانی ایران در تورنمنت بسکتبال ژونگ نینگ چین
636304472250194118.jpg
قطعیت مرگ و شگفتی زندگی
636357104453092466.jpg
امکان ارسال فایل‌های گوناگون در واتس اپ فراهم شد
636305313491546430.jpg
اسناد بر خـط
پلیس آگاهی تهران
پلیس، صحنه ربوده شدن بنیتا کوچولو را بازسازی می‌کند
پایگاه ملی فضایی امام خمینی (ره) افتتاح شد
پایگاه ملی فضایی امام خمینی (ره) افتتاح شد
مغزتان را ضد آلزایمرکنید
مغزتان را ضد آلزایمر کنید
پوتین: در زمان مناسب به تحریم آمریکا پاسخ می‌دهیم
پوتین: در زمان مناسب به تحریم آمریکا پاسخ می‌دهیم
0
سیاه جامگان از شکست برابر ذوب آهن گریخت
636358044302145583.jpg
انتشار تصاویر واقعی سامسونگ گلکسی C10 با دوربین دوگانه
636337232638742717.jpg
یک کمپانی گمنام وجود فناوری تشخیص چهره و واقعیت افزوده را در آیفون ۸ تایید کرد
636358031740147709.jpg
تصاویر آنر نوت ۹ هواوی با نمایشگر بدون حاشیه فاش شد
636357117242598237.jpg
اگر عمر طولانی‌تر می‌خواهید ، بیشتر قهوه بنوشید!
636358815997004429.jpg
انتشار تصاویر جدیدی منتسب به پنل جلویی گلکسی نوت ۸
636110283259350968.jpg
تیم های فوتبال ایران و فرانسه به مصاف هم می روند
636338454201562538.jpg
معرفی تکنیک جدید فیسبوک برای محافظت از عکس های پروفایل
636306989713923530.jpg
هوآوی هفته آینده Matebook های جدید را رونمایی می‌کند
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی