امروز: جمعه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | برابر با: الجمعة 14 ذو القعدة 1444 | 2023-06-02
کد خبر: 50099 |
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲:۲۵ |
۰
| 1
ارسال به دوستان
پ

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه در جریان حادثه انفجار گاز پنجشنبه شب هفته گذشته حیدرآباد کرج ۱۰ واحد مسکونی خسارت دیده اند، خواستار همکاری نهادهای اجرایی و حمایتی برای مقاوم سازی سریع این واحدها شد.

به گزارش کرج رسا، رحیم خستو عصر یکشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرج  با بیان اینکه یکی از کارکنان سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری کرج  به همراه دختر ۱۲ ساله اش در این حادثه جان باختند،  اظهار داشت: از سازمان آتش نشانی ، فرمانداری و هیات امنا مسجد محله حیدرآباد به خاطر  کمک و امداد رسانی به حادثه دیدگان انفجار ناشی از نشت گاز تشکر می کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: متاسفانه در این حادثه تعداد ۱۰ منزل مسکونی آسیب جدی دیده و هر آن احتمال تخریب و ریزش آنها وجود دارد که در این راستا وظیفه همه نهادها و دستگاه های حمایتی  است تا نسبت به بازسازی و ترمیم منازل اقدام جدی انجام دهند.

حادثه انفجار شدید گاز در حیدرآباد کرج سبب مرگ ۲ نفر و مصدومیت یک نفر دیگر شد ضمن آنکه سه واحد مسکونی بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شد و به هفت واحد مسکونی دیگر خسارات زیادی وارد شد.

تذکرها و انتقاد نمایندگان مردم نباید به فضا سازی منفی تبدیل شود

رییس  شورای اسلامی شهر کرج  در نشست شورای اسلامی شهر کرج گفت: رسالت نمایندگان مردم در شورای شهر نظارت و مطالبه گری و نقد است و نباید در مسیر عمل به وظایف ذاتی و قانونی آنها فضاسازی صورت گیرد چرا که این موضوع در ارتقای خدمت رسانی و اصلاح امور خدشه وارد می سازد.

اکبر سلیم نژاد اظهارداشت: از گرامیداشت نمادین و باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن که ویترینی از وحدت و همدلی آحاد مختلف ملت بود، قدردانی می کنم و یقین دارم در سایه خودباوری و همکاری و تکیه بر توانمندیهای داخلی می توانیم فصل مشکلات را کنار زده و زیست بهتری را برای مردم فراهم آوریم.

وی در ادامه به نطق ها و تذکرات نمایندگان مردم در جلسات رسمی شورا اشاره کرد و ادامه داد: آنچه در قالب نطق های پیش از دستور مطرح می شود که البته حجم بالای نطق ها و تذکرات و طرح راهبردهای نظارتی از افتخارات شورای پنجم بوده و نشانگر عدم انعفال نمایندگان مردم است، فقط  از دلسوزی و در راستای اصلاح امور است و نباید برای آنها فضاسازی کرد.

رییس شورای شهر کرج اظهار کرد: البته در اینکه نطق ها باید در مسیر دلسوزی و کارشناسانه مطرح شوند و حاوی نکاتی برای اداره هرچه بهتر شهر و برخورد با موارد تضییع بیت المال و حقوق شهروندان و آشکارسازی کمبودها و کاستی ها باشند، شکی نیست و به طور قطع نطق ابزاری برای زورآزمایی و فشار وارد آوردن نیست.

نگهداری از باغات کلاک در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد

خزانه دار و رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج گفت: باغات کلاک با مساحتی تقریبی ۸۰۰ هکتار از نظر زیست محیطی و زیبایی از ارزش و اهمیت بسزایی برخوردار است که در زمان حاضر احداث و ایجاد چنین باغ هایی با ارزش  غیر ممکن است پس نگهداری از این گنجینه گرانبها باید در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.

احد رسولی در نطق پیش از دستورنشست رسمی شورای شهر کرج   افزود: در گذشته باغ های کرج بر اساس اسناد موجود از حق آبه رودخانه کرج بهره می بردند  و علت شادابی درختان موجود استفاده از همین آب با کیفیت بوده است اما با رشد جمعیت و استفاده بی رویه و نادرست از آبهای موجود در سالهای اخیر با کمبود شدید آب برای آبیاری باغات مواجه هستیم.

وی  تصریح کرد:  اکنون ۱۳۴  هکتار باغ در کرج به علت مشکل انتقال آب آبگیر بلیقان  با خطر خشکیدگی مواجه هستند.

رسولی  تاکید کرد که حدود ۲۱ هزار  اصله درخت کهنسال و قدیمی در حاشیه انهار  کرج وجود دارد که نگهداری آن ها به طور مداوم در دستور کارشهرداری قرار داده شود.

شهرداری دغدغه پرداخت حقوق و مزایای کارگران پسماند را برطرف کند

رییس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای شهر کرج از شهردار این کلانشهر خواست تا  دغدغه پرداخت به موقع  حقوق و مزایای کارگران پسماند را برطرف کند.

فریده بزنی بیرانوند در نطق پیش از دستور  شورای شهر کرج  به بازدید اعضای این  شورا از مرکز دفن زباله های  حلقه دره اشاره کرد و اظهار داشت: از مدیریت شهری درخواست می شود نگاه ها به مشکلات این قشر به خصوص در شرایط کرونایی معطوف و بحث معیشت و امنیت شغلی این قشر اولویت قرار گیرد.

رییس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای شهر کرج با بیان این که معیشت و امنیت شغلی کارگری از اهمیت بسیاری برخوردار است افزود: یکی از مشکلاتی که در شهرداری با آن مواجه هستیم، عدم نظارت کافی و رسیدگی لازم به مشکلات کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری بخصوص پسماند است.

بزنی بیرانوند تصریح کرد: با توجه به بازدیدی که از حلقه دره انجام شد خوشبختانه مشاهده شد که حوضچه های تعبیه شده باعث این شده تا شیرآب هایی که از زباله ها سریز می شود وارد این حوضچه ها شود.

راه دسترسی به حلقه دره نیازمند اصلاح اساسی است

رییس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج گفت: راه دسترسی به حلقه دره به دلیل پیچ های خطرناک و دیواره های محدوده منطقه ویژه پیام نیازمند اصلاح اساسی است  که علیرغم دستور شهردار در زمان بازدید وی از حلقه دره  متاسفانه هنوز هیچ اقدامی برای اصلاح راه صورت نگرفته است.

حسین محمدی  اظهار داشت:  حدود ۲ ماه قرارداد پیمانکار تفکیک  پسماند  کرج از مبداء خاتمه یافته اما هنوز پیمانکار جدید انتخاب نشده است و عوامل سودجو با حداقل یک هزار چرخ دستی و کوله زباله های ارزشمند شهر را با قیمت چهار تا  پنج میلیارد تومان ماهانه بدون اینکه یک ریال به شهرداری پرداخت نمایند جمع آوری و به فروش می رسانند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج به وجود سگ های بلاصاحب اشاره کرد و افزود: شهروندان از حضور گسترده سگها در سطح شهر گلایه مند هستند لازم است به همکاران در زمینه کنترل جمعیت سگ ها و نظارت بر پیمانکاران مربوطه تذکر داده شود.

بزرگراه شمالی و کنارگذر مهرشهر با پیشرفت لاک پشتی به موعد افتتاح نمی رسند

رییس  کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر کرج نیز گفت: بزرگراه شمالی و کنارگذر مهرشهر به عنوان ۲ پروژه ای که بخشی از منابع مالی شهر را جذب کرده و زمان و انرژی زیادی از شورای پنجم گرفته اند، به جهت پیشرفت لاک پشتی به موعد افتتاح نمی رسند.

مهدی حاجی قاسمی با انتقاد از عدم پیشرفت مناسب پروژه های کنارگذر مهرشهر و بزرگراه شمالی، وعده های پیشین شهردار را یادآوری کرد و گفت: در حالی که بنا بود فاز نخست آنها تا پایان سال جاری بهره برداری شود، چطور می توان پروژه هایی که حتی یک مترمربع آسفالت ریزی نشده اند را یک ماهه به مرحله افتتاح نزدیک کرد؟

وی افزود: در پروژه راهبردی کنارگذر مهرشهر که با تغییر پیمانکار ساز و کار بهتری یافته نیز کار پیشرفت رضایت بخشی ندارد و تنها با دو شیفته کردن کارگاه ها می توان فاز نخست این پروژه که یکی از دستاوردهای مهم شورای پنجم کرج می باشد را به مرحله افتتاح رساند و با روند کنونی باید گفت که پروژه هایی که با نظارت و تذکرات پیاپی از رکود خارج شده اند، با دستان آیندگان بهره برداری می شوند.

لینک کوتاه خبر:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top