تارخ انتشار: چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۳
کد خبر : 13681
چاپ خبر

سردار کاظمی در نشست خبری عنوان کرد

۲۶ مورد درگیری سپاه با هواپیما‌ ربایان

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

کرج رسا: جانشین فرماندهی حفاظت سپاه از خنثی سازی ۲۶ مورد عملیات هواپیما ربایی توسط سپاه تا سال ۸۹ خبر داد.

به گزارش کرج رسا به نقل از فارس، سردار محمدحسن کاظمی جانشین فرماندهی حفاظت سپاه در نشست خبری که صبح امروز چهارشنبه به منظور گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی برگزار شد، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب، دشمن توطئه‌های زیادی برای نظام مقدس اسلامی ایجاد کرد که مهمترین آنها بحث ترور شخصیت‌ها، ‌بمب‌گذاری‌ها و جنگ تحمیلی بود.

۵ هواپیماربایی در سالهای ۶۲ و ۶۳

وی افزود: این فرایند تا سال ۶۲ ادامه داشت و در این سال دشمنان ترفند جدیدی را برای به شکست کشاندن انقلاب در عرصه بین‌المللی آغاز کردند. آنها این کار را با ربودن یک فروند هواپیمای ایرانی در سال ۶۲ شروع کردند. دشمنان این هواپیما را بعد از ربایش به کویت و بعد به فرانسه بردند.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه تاکید کرد: آنها در سال ۶۳، چهار بار دیگر این اقدام را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی انجام دادند که بازتاب بسیار زیادی در رسانه‌ها برای شکست اقتدار نظام اسلامی داشت.

کاظمی ادامه داد: در این زمان و در سال ۶۳ امام خمینی (ره) فرمانده وقت سپاه را احضار و شفاها دستور دادند که پاسداران باید از ناوگان هوایی ایران حفاظت کنند. در همان سال بسیاری از پاسداران که در جبهه‌ها مشغول دفاع از کشور بودند جمع‌آوری و امنیت پرواز خطوط غیرنظامی را به عهده گرفتند.

انتقال هواپیماهای ایرانی به اسرائیل و اروپا

وی افزود: دشمنان در آن سال ۵ هواپیماربایی موفق داشتند که هواپیماها به سرزمین اشغالی (اسرائیل) و اروپا برده شد. اما از زمان حضور پاسداران در هواپیماها تا سال ۸۹ بیست و شش مورد اقدام به هواپیماربایی داشتیم که توسط سپاه خنثی شد و دیگر بعد از آن مورد موفقی نبود.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه خاطرنشان کرد: امام (ره) در سال ۶۷ مجددا تاکید کردند که حفاظت از هواپیماها وظیفه سپاه است، همچنین مقام معظم رهبری نیز بر ادامه خدمات سپاه در عرصه حفاظت هواپیمایی تاکید کردند.

مردم دغدغه حادثه‌ای مثل ۱۱ سپتامبر در ایران را ندارند

کاظمی اظهار داشت: سپاه در سطح داخلی و بین‌المللی با موفقیت توانسته ماموریت خود را انجام دهد و باعث ایجاد آرامش در عرصه صنعت هواپیمایی شود. به همین دلیل خطوط هواپیمایی ایران جزو امن‌ترین خطوط هوایی است و مردم دغدغه امنیت و اینکه حادثه‌ای مثل ۱۱ سپتامبر رخ دهد،‌ را ندارند.

وی با اشاره به سازمان هواپیمایی بین‌المللی ایکائو گفت: این سازمان وظیفه نظارت بر امورات هوانوردی کشورها را بر عهده دارد و چون ایران جزو این سازمان است آنها کنترل‌شان را بر روی صنعت هواپیمایی ما نیز دارند و در سال ۶۸ بود که ایکائو بحث امنیت پروازهای ما را بررسی کرد و نمره قابل قبولی در این حوزه کسب کردیم.

نمره بالای ایکائو به امنیت پرواز در ایران

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه ادامه داد:‌ به دلیل تهدیدهایی که داشتیم بیشترین برنامه‌ریزی برای هواپیماربایی در ایران بود اما در ۳۰ سال گذشته حتی یک مورد هواپیماربایی موفق هم صورت نگرفت.

کاظمی اظهار داشت: اگر امنیت پروازی ما تائیدیه نداشته باشد پروازهای بین‌المللی ما به خارج دچار مشکل می‌شود و ممکن است آنها را لغو کنند لذا ما دارای رتبه بالایی در بحث امنیت پرواز هستیم.

درخواست برخی کشورها برای انتقال تجربیات سپاه حفاظت هواپیمایی

وی با بیان اینکه در حوزه حفاظت هواپیمایی صاحب سبک و تجربه شده‌ایم، اظهار داشت: ما در این حوزه از آموزش‌های بسیار خوبی برخورداریم و درخواست‌هایی از کشورهای دوست،‌ همسایه و اسلامی از ما شده تا این تجربیات را در اختیارشان بگذاریم که سازوکارش فراهم شده و در صورتی که شرایط فراهم شود این تجربیات قابل انتقال است.

به مرزهای خودکفایی در تجهیزات حفاظتی نزدیکیم

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه با بیان اینکه در گذشته برخی از تجهیزات ما در حوزه حفاظت هواپیمایی از خارج تهیه شده بود، تصریح کرد: ما اکنون به مرزهای خودکفایی نزدیک شده‌ایم و در این حوزه روش‌های ابداعی داریم.

۱۳۰ مورد تلاش برای هواپیماربایی و مقابله سپاه

کاظمی با بیان اینکه آخرین مورد هواپیماربایی در ایران در سال ۸۹ صورت گرفته، گفت: شاید در کل نزدیک به ۱۳۰ مورد تلاش برای هواپیماربایی صورت گرفته باشد که در نطفه خفه شده است که بخش عمده مقابله با آنها در زمین بوده و افراد دستگیر شده‌اند و تنها ۲۶ مورد موجب اقدامات مقابله‌ای شده است.

وی افزود: از هنرهای پاسداران حفاظت هواپیمایی این است که با وجود دست به سلاح شدن مهاجمان حتی یک مسافر هم زخمی نشده است، این در حالی است که برخی از مهاجمان سلاح و نارنجک به همراه داشته‌اند.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه تاکید کرد: منشا این اقدامات کشورهای متخاصم از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده‌اند که توسط افراد معاند و ضد نظام صورت گرفته است.

تشریح حوزه‌های حفاظت سپاه

کاظمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه فرماندهی حفاظت سپاه علاوه بر امنیت پرواز خطوط هواپیمایی، مسئولیت حفاظت از شخصیت‌های کشور، سران قوا و مقام معظم رهبری را نیز بر عهده دارد، گفت: بعد از ترور شهید مطهری که به دست گروه فرقان صورت گرفت ماموریت حفاظت از جان مسئولین به دستور امام (ره) به سپاه واگذار شد.

شهیدان لاجوردی و صیاد تحت حفاظت سپاه نبودند

وی افزود: لذا بعد از شهید مطهری حتی یک ترور موفق را نداشتیم و افرادی که ترور شدند کسانی بودند که حفاظت نمی‌شدند مانند شهید صیاد شیرازی و شهید لاجوردی.

حفاظت سپاه از شخصیت‌ها بعد از ترور دانشمندان هسته‌ای

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه ادامه داد: همچنین بعداز ترور دانشمندان هسته‌ای حفاظت از شخصیت‌ها هم به سپاه واگذار شد که شاهدیم پس از این فرمان ترور موفقی صورت نگرفت و اگر موردی صورت گرفته سپاه در آنجا حضور نداشته است.

کاظمی در ادامه سخنانش با اشاره به اقدامات تروریستی کشمیری در اوایل انقلاب اظهار داشت: این فرد با نفوذش در عرصه سیاسی باعث شهادت شهیدان رجایی و باهنر شد. اما بمبی که در ریاست جمهوری منفجر شد قرار بود پیش از آن در جلسه‌ای با حضور امام (ره) در جماران منفجر شود که پایمردی یکی از پاسداران حفاظت جماران برای بررسی کیف کشمیری موجب جلوگیری از یک فاجعه بزرگ شد لذا سپاه می‌تواند جلوی این خطرات را بگیرد.

حفاظت سپاه ۳۶۰ شهید تقدیم نظام کرده است

وی در خصوص شهدای حفاظت سپاه اظهار داشت: حفاظت سپاه حدود ۳۶۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده که ۶۰ شهید در حوزه حفاظت هواپیمایی و ۳۰۰ شهید هم در حوزه سپاه انصارالمهدی بوده‌اند. این شهدا اکثرا در جبهه‌ها و در خارج از ماموریت‌شان به شهادت رسیدند و برخی هم در هواپیماهایی که سقوط کردند، شهید شدند.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه با اشاره به بازدید هفته گذشته سرلشکر جعفری از فرماندهی حفاظت سپاه، گفت: فرمانده کل سپاه در این بازدید در جریان گزارشی از تحولات این مجموعه قرار گرفت و از اجرای خوب و موفق این ماموریت تقدیر کرد. سرلشکر جعفری همچنین از نمایشگاه اقدامات تحولی و تجهیزات حفاظت سپاه بازدید کرد.

کاظمی در پایان با اشاره به ارتباط پاسداران حفاظت با مردم گفت: در سال ۹۱ نزدیک به ۲۷ میلیون از مردم از پایانه‌های فرودگاهی عبور کردند که رقم بسیار زیادی است که این افراد در رفت و برگشت با پاسداران حفاظت در تماس هستند. اگر یک درصد از این مردم از عملکرد ما رضایت نداشتند و می‌خواستند شکوائیه تنظیم کنند رقم بالایی می‌شد اما ما شاهدیم که تنها ۳۰-۴۰ گلایه مطرح می‌شود و این نشان از موفقیت پاسداران در خدمت به مردم دارد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
تغییر ساعات اداری دستگاه‌های اجرایی استان البرز
امروز کلیه دستگاه‌ های اجرایی استان البرز تعطیل است
هماهنگی‌های داعش در حمله به مجلس از طریق تلگرام
هماهنگی‌های داعش در حمله به مجلس از طریق تلگرام
معاون احمدی نژاد با تامین وثیقه آزاد شد
معاون احمدی نژاد با تامین وثیقه آزاد شد
منزل بنیتا کوچولو پس از کشف جسدش +عکس
منزل بنیتا کوچولو پس از کشف جسدش +عکس
به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، شهروندان و کارشناسان آلمانی این روزها یک دغدغه جدید ذهنی دارند؛ اینکه داعش چگونه توانسته است یک دختر نوجوان 16 ساله به نام لیندا را جذب کند. دختری که در موصل دستگیر شده است، و از عضویت در داعش ابراز ندامت و پشیمانی می‌کند.

عناصر داعش در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی خود را محافظانی گشاده‌رو معرفی می‌کنند. آن‌ها برای جذب دختران جوان تبلیغات خاص خود را دارند.

به گفته سوزانه شروتر، کارشناس مردم‌شناسی دانشگاه فرانکفورت داعش برای جذب دختران جوان چهره‌ای رومانتیک از خود عرضه می‌کند.

در وبلاگ‌هایی که توسط جنگجویان داعش اداره می‌شوند، حکایت‌های بسیاری از زندگی دخترانی که به «دولت اسلامی» پیوسته‌اند و از فداکاری‌ها و جانفشانی‌های قهرمانانه آنان منتشر می‌شود.

سوزانه شروتر در این باره می‌گوید: «موفق‌ترین نمونه‌ها ویدیوهایی هستند که در آن‌ها جنگجویان داعش با بچه‌گربه‌‌ها تصویر شده‌اند».

در واقع داعش در این تبلیغات، صرفا چهره‌ای قدرتمند و شجاع از خود به تصویر نمی‌کشد، بلکه به موازات آن تصویری از پشتیبانی پرمهر اعضای خود را به نمایش می‌گذارد. از این رو هیچ بعید نیست که داعش با همین تبلیغات این دختر آلمانی را شکار کرده باشد.

به باور این کارشناس، داعش یک بخش بسیار فعال و موفق برای شبکه‌های اجتماعی دارد.

موفقیت داعش در شبکه‌های اجتماعی تنها به حضور آن‌ها در فیسبوک، توییتر، یوتیوب، اینستاگرام و اسنپ‌چت محدود نمی‌شود، بلکه آن‌ها می‌دانند چگونه کاربران مورد نظر خود را خطاب قرار دهند.

داعش در شبکه‌های اجتماعی به بحث‌هایی پیرامون «مفهوم زندگی» نیز دامن می‌زند.

اشتفان هومر، جامعه‌شناسی که در حوزه تروریسم و افراط‌گرایی در اینترنت تحقیق و پژوهش می‌کند، می‌گوید: داعش با طرح مباحثی پیرامون مفهوم زندگی، توجه جوانان را به اسلام جلب می‌کند. در واقع جوانان با این امید که شاید برای این پرسش در اسلام پاسخی بیابند، به آن کشش پیدا می‌کنند.

در همان آغاز فعالیت‌های داعش، یعنی در همان ایامی که هنوز تحقیقات کافی پیرامون فعالیت‌های داعش در اینترنت صورت نگرفته بود، اشتفان هومر و همکارانش متوجه شدند که داعش تبلیغات اینترنتی خود را چنان سامان داده است که جستجوی مفاهیمی همچون «جهاد» یا «شریعت» خیلی سریع به سایت‌هایی پیوند می‌خورد که توسط داعش اداره می‌شوند.

هومر می‌گوید هدف، جذب نیروهایی بود که تصادفا چنین واژه‌هایی را جستجو می‌کردند.

این جامعه‌شناس می‌گوید داعش از این طریق خیلی سریع متوجه چنین افرادی می‌شد و می‌توانست آن‌ها را به طور هدفمند با تبلیغات اسلامی تغذیه کند.

اشتفان هومر می‌گوید: «افرادی که مایل بودند در چنین مواردی بیشتر بدانند، به تالارهای گفت‌وگوی آنلاین منتقل می‌شدند. در آنجا امکان تماس مستقیم برای نخستین بار با این افراد حاصل می‌شد».

هومر بر این باور است که داعش بر مبنای یک اصل کلاسیک روانشناسی افراد را جذب می‌کرده است.

به باور او، تفاوتی نمی‌کند که موضوع بر سر یک فروشگاه باشد، یا یک مسجد و یا یک تالار گفت‌وگوی آنلاین. هرگاه از کسی پرسیده شود که آیا به کمک احتیاج دارد، یا در جستجوی چیزی است یا مایل به دانستن موضوعی، گرایش به دانستن یا داشتن در این فرد تقویت می‌شود. همین گرایش می‌تواند زمینه‌های جذب چنین افرادی را فراهم آورد.
روش های جذب دختران توسط داعش
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز با صدور اطلاعیه ای از مردم برای حضور در راهپیمایی اعتراض آمیز در محکومیت جنایات علیه مسلمانان در فلسطین و میانمار دعوت کرد.
دعوت از مردم البرز برای حضور در راهپیمایی محکومیت صهیونیست ها
جمعیت فردیس با رشد کنونی تا 5 سال آینده به 2 برابر افزایش می یابد
جمعیت فردیس با رشد کنونی تا ۵ سال آینده به ۲ برابر افزایش می یابد
مریم میرزاخانی
مزار مریم میرزاخانی نابغه استان البرز در امریکا
زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
وزارت امور خارجه
ایران پاسخ تحرکات جدید آمریکا را داد
0
۴ مدال برای وزنه‌برداران ایران/ بیرالوند نقره گرفت، سلطانی برنز
طنطاوی قاری برجسته مصری درگذشت
طنطاوی قاری برجسته مصری درگذشت
سهام عدالت
زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد
636345900182010487.jpg
نبرد «مرگ آور» تمام شد / فوران خون به صورت تماشاگران (تصاویر +۱۶)
636292328487294476.jpg
تعداد بازیکنان بازی Overwatch به بیش از ۳۰ میلیون نفر رسید!
636330297750241769.jpg
توضیح یک مسئول ورزش درباره ممنوعیت زومبا
635984988730289191.jpg
اتفاق عجیب برای بوکس ایران / ایران بدون مسابقه مدال آسیایی گرفت!
636366567127119376.jpg
دیوید بکام اردوی رئالی ها را به هم ریخت +تصاویر
636355350941512886.jpg
«میزو پرو ۷»یک صفحه نمایش کوچک در پشت بدنه خود دارد! + عکس
636350350464425346.jpg
اشتباه بزرگ مجلس چسباندن واژه «جوانان» به وزارت ورزش بود / نهاد ریاست جمهوری باید «دبیرخانه» جوانان داشته باشد / حضور بانوان در ورزشگاه ها فرهنگ جامعه را ارتقا می دهد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی