تارخ انتشار: جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۲
کد خبر : 51669
چاپ خبر
بازدیدها: 757

در سخنرانی پیش خطبه نماز جمعه تهران؛

دفاع قالیباف از تفکیک‌ جنسیتی در شهرداری

Untitled-1

شهردار تهران با اشاره به صحبت‌ های مطرح شده درباره تفکیک جنسیتی در شهرداری گفت: ما غیرت دینی داریم، حرف ما این است که نباید اجازه دهیم یک خانم در طول زمان معاشرت بیشتری با نامحرمان داشته باشد تا با محرمان خود و شوهر و فرزندش، زیرا این موضوع کانون خانواده را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد.

 به گزارش کرج رسا به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف که امروز سخنران پیش خطبه نماز جمعه تهران بود با بیان مطلب فوق، گفت:‌ در چند روز اخیر رادیوها و رسانه‌ های خارجی مطالب کذبی را دنبال کردند و برخی رسانه‌ها هم در داخل کشور با آنها همراه شده‌اند و گفته‌ اند که شهرداری تهران می‌خواهد تفکیک جنسیتی انجام دهد و زن و مرد را از هم جدا کرده و بین آنها دیوار بکشد.

وی ادامه داد: ما نظام اسلامی هستیم و غیرت دینی داریم. زمانی که در تهران پارک‌ هایی برای بانوان ایجاد کردیم همین رسانه‌ ها می‌گفتند می‌خواهند خانم‌ ها را در جامعه راه ندهند که این حرف احمقانه‌ ای بود. در کشور ما خانم‌ ها مطابق اسلام از همه حقوق مثل مردها برخوردار هستند.

شهردار تهران با بیان اینکه پنج پارک در تهران ایجاد کردیم که مورد استقبال بانوان قرار گرفت، گفت: بعد از این موضوع رسانه‌های خارجی و ایادی داخلی آنها خفه خون گرفتند و دیگر حرف نزدند.

وی با تاکید بر اینکه زنان کشور ما عفیف بوده و حجاب و شخصیت دارند، گفت: ۱۰ درصد مدیران شهرداری خانم هستند و شهرداری تهران در مقابل همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی بیشترین توجه را به بانوان داشته است و طبق گفته‌های مراجع ذیصلاح حجاب و عفاف در شهرداری تهران بسیار رعایت می‌شود.

وی افزود: حرفی که در شهرداری تهران زده‌ایم این بوده است که اگر در یک اتاق، یک مجموعه کاری که با هم همکاری می‌کنند و سه یا چهار نفر آنها آقا و سه چهار نفر دیگر خانم هستند و همه در یک رابطه مثلا در رابطه با بودجه فعالیت می‌کنند، می‌توان کاری کرد که آن چهار خانم در یک اتاق و چهار آقا در اتاق دیگری کار کنند.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم یک خانم در طول وقت اداری و در طی روزها و ماه‌ها ساعت تماس و معاشرتش با نامحرمان بیشتر از محرم، شوهر و فرزند او باشد، گفت: با گذشت زمان این موضوع کانون خانواده را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد. غیرت ما کجا رفته است؟ حالا “بی‌بی‌سی” هرچقدر می‌خواهد حرف بزند.

شهردار تهران افزود: بیشترین استخدام‌های ما بر اساس قابلیت‌ها، خانم‌ها هستند و چندین معاونت و اداره کل تحت مدیریت خانم‌هاست.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه در درون سازمان شهرداری مصمم هستیم در مبارزه با فساد تلاش کنیم، گفت: بر اساس آمار دستگاه‌های نظارتی در مجموعه شهرداری مفاسد بیشتر نشده است، اما در مدیریت جهادی و مبارزه با فساد باید با شیب قابل قبولی به سمت کاهش فساد در مجموعه شهرداری برویم.

وی افزود: در این راه قول می‌دهم صادقانه و با فرهنگ دفاع مقدس تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، قالیباف همچنین با بیان اینکه توجه به معیشت و رسیدگی به کارکنان شهرداری مورد توجه است،‌گفت: مجموعه کارمندان و کارکنان شهرداری شبانه‌روز در این سازمان فعالیت می‌کنند و این شهر بدون تلاش همکاران من امکان اداره شدن ندارد.

قالیباف در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه توجه به مسائل عمرانی مانند سالهای گذشته در دستور کار شهرداری تهران است، تاکید کرد: در سالهای گذشته مسائل عمرانی را در بزرگراه‌ها و اتوبوس‌ها و راه‌ها دنبال کردیم. مردم باید بدانند که فعالیت‌های عمرانی با همان شتابی که در پنج – شش سال گذشته فعالیت داشته امروز هم ادامه دارد، اما شتاب عملیات عمرانی به دلیل اینکه زیرزمین است، دیده نمی‌شود.

وی خطاب به برخی که می‌گویند “انتخابات تمام شده در نتیجه کار کردن در شهرداری نیز به اتمام رسیده است”، گفت: این گونه کم لطفی نکنید و تهمت نزنید! مهمترین کار ما اتمام مترو و رسیدن به ۲۲۰ کیلومتر مترو در شهر تهران است و باید در چهار سال آینده ۱۰۰ کیلومتر خط مترو در شهر احداث کنیم.

قالیباف با اشاره به افتتاح خط سه مترو از جاده ساوه تا شهرک شهید محلاتی تا پایان امسال، گفت: احداث خط شش مترو از دولت‌آباد تا جنت‌آباد و خط هفت مترو از شرقی‌ترین تا غربی‌ترین نقطه شهر در این چهار سال انجام خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر تهران تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با همکاری نخبگان ، مردم، پدران و مخصوصا مادران کاری کنیم تا همانطور که در گذشته هر وقت کسی به تهران می‌آمد متوجه می‌شد این شهر آبادتر شده است با روحیه جهادی کاری کنیم تا تهران که مرکز سیاسی جهان تشیع و ام‌القرا و امید جهان اسلام است همواره دیندارتر، با اخلاق‌تر، آرام‌تر،‌ مهربانانه‌تر و همراه با زندگی بهتر باشد و بیشترین وقت من و همکارانم متوجه این موضوع است.

قالیباف همچنین در ابتدای صحبت‌های خود به جنایت‌های صورت گرفته توسط اسرائیل در غزه اشاره کرد و گفت: آنچه امروز در غزه، عراق و سوریه توسط استکبار جهانی اتفاق می‌افتد نشانگر این است که آنها هیچ نام و نشانی از فتوت و جوانمردی ندارند و زندگی آنها زندگی ظلم و شقاوت است.

وی با تاکید بر اینکه ماه رمضان بهترین ماه برای خودسازی است، گفت: در این ماه مسئولیت‌پذیری، خدمت و توجه به هم نوع در سطوح مختلف باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا شهید این ماه تبلور عینی عدالت و اخلاق عملی در جامعه و به کار بستن احکام اسلام و پیاده سازی آن است.

شهردار تهران با بیان اینکه برای شناخت ارزش‌های ماه مبارک رمضان باید به سه موضوع مهم “معرفت، فتوت و عدالت” درابعاد فردی، اجتماعی و جهانی توجه کنیم، گفت: توجه به معرفت و خودشناسی و تحول در بعد فردی و اجتماعی،‌ توجه به غرور و هویت ملی است. طبیعی است که همین معرفت و شناخت با فرهنگ قرآنی مبدا همه تحولات و آگاهی در انسان‌ها و جامعه است و به ما تاکید می‌کند که توجه به کرامت انسانی و حفظ انسان‌ها با هر دین،‌گرایش و قبیله وظیفه همه ماست، زیرا آنچه اهمیت دارد انسانیت است.

قالیباف افزود: جنایاتی که همین امروز صبح از طرف صهیونیست‌ها در غزه اتفاق افتاد حاکی از آن است که آنها هیچ حرمتی برای انسان قائل نیستند.

وی همچنین با اشاره به تحولات غزه گفت: ماه رمضان ماه جهاد برای تحقق عدالت و ماه شهادت امام عدالت است و مهمترین موضوع در راستای عدالت در بعد فردی، ساده زیستی است که یک واجب عینی بوده و مسئولین و مدیران باید به آن توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید به فتوت و جوانمردی توجه کنیم، گفت: ماه رمضان ماه تمرین فتوت و جوانمردی است. ما نیز با همکاری با دولت و مدیران در ارائه خدمت صادقانه به این موضوع توجه می‌کنیم

قالیباف افزود: در مقیاس عملی باید به عامه‌گرایی توجه کنیم و آنچه برای خود نمی‌پسندیم برای دیگران نیز نپسندیم و آنچه برای خود قائلیم و حق خود می‌دانیم برای مردم نیز قائل باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه در مقیاس جهانی در بحث عدالت نباید اجازه دهیم دو عنصر مهم که از ابتدای خلقت به انسان داده شده است فراموش شود، گفت: امروز کسانی در دنیا هستند که انسانیت انسان را لگدمال می‌کنند و آزادی را از انسان می‌گیرند. باید در مقابل ظلم این افراد بایستیم.

وی همچنین با بیان اینکه باید در نظام اسلامی به حرف‌هایی که می‌زنیم عمل کنیم، گفت: باید از دین و مذهب هزینه نکنیم و بر اساس مسئولیتی که داریم کارآمدی و وظیفه‌مان را در عمل نشان دهیم.

قالیباف با بیان اینکه مدیریت جهادی در حیطه اجرایی به دنبال تحقق آرمانها و ارزش‌های اسلامی در بعد مادی و معنوی است، تاکید کرد: هرکس در حوزه ماموریتی خود باید به این موضوع توجه کند و در راستای گره‌گشایی از کار مردم عمل کرده و کارهای بر زمین مانده را جمع کند، اختلاف نکند و منابع را هدر ندهد.

پاسخی بگذارید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
سخنگوی سازمان امداد و نجات از برخورد زنجیره‌ای ۵ دستگاه سواری با اتوبوس در محور قزوین ـ کرج خبر داد و گفت:‌ بر اثر این حادثه ۷۰ مسافر دچار آسیب شدند.
برخورد زنجیره‌ای ۵ سواری با اتوبوس/ ۷۰ مسافر دچار آسیب شدند
56 هکتار از اراضی ملی البرز از چنگ متصرفان خارج شد
۵۶ هکتار از اراضی ملی البرز از چنگ متصرفان خارج شد
مریم قهرمانی
سفر رئیس جمهور به البرز باید سرعت اجرای پروژه‌های ملی را افزایش دهد
کری و ظریف برنده جایزه چتم‌هاوس شدند
کری و ظریف برنده جایزه چتم هاوس شدند
طلاق عجیب عروس سعودی؛ دو ساعت بعد عروسی!
طلاق عجیب عروس سعودی؛ دو ساعت بعد عروسی!
خط و نشان ترامپ برای ایران
خط و نشان ترامپ برای ایران
سامانه موشکی سارمات
نخستین تصویر از «پادشاه» موشک های اتمی روسیه + عکس
دستگيري هکر 215 ميليوني در فرديس
دستگیری هکر ۲۱۵ میلیونی در فردیس
شهيد "بهرام پور اسفندياري
اقتدار و موفقیت روز افزون کشور مرهون فداکاری های شهداست
دستگیری تامین کننده اصلی بزرگترین محموله قاچاق پرندگان در البرز
دستگیری تامین کننده اصلی بزرگترین محموله قاچاق پرندگان در البرز
سن مناسب ازدواج
خط پایان ازدواج!
توقيف بيش از 900 وسيله نقليه متخلف در البرز
توقیف بیش از ۹۰۰ وسیله نقلیه متخلف در البرز
هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است/ تعیین شرایط ویژه برای تامین هزینه مواد مصرفی و ملزومات ادارات، سفرهای خارجی کارکنان و خرید خودروهای داخلی
هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است
افتتاح دانشگاه جامع علمی کاربردی قطعه سازان البرز
افتتاح دانشگاه جامع علمی کاربردی قطعه سازان البرز
سردار بخشعلی کامرانی صالح
کشف ۱۶۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در البرز
سرنوشت استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به کویت گره خورد/ ۱۰ آذر؛ روز سرنوشت
سرنوشت استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به کویت گره خورد/ ۱۰ آذر؛ روز سرنوشت
مواد غذایی کسل کننده را بشناسید
مواد غذایی کسل کننده را بشناسید
قرآنِ تیمورلنگ
فاش شدنِ رازِ قرآنِ تیمورلنگ در موزۀ آمریکایی + تصاویر
این کامیون با موتور جنگنده روی ناو روسی چه می‌کند؟
این کامیون با موتور جنگنده روی ناو روسی چه می‌کند؟
راهپیمایی ۱۳ آبان در کرج با سخنرانی حجت‌الاسلام ابوترابی برگزار می‌شود
راهپیمایی ۱۳ آبان در کرج با سخنرانی حجت الاسلام ابوترابی برگزار می‌شود