تارخ انتشار: جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷
کد خبر : 40995
چاپ خبر
بازدیدها: 1,098

طعمه قرار دادن دختران روشی برای سرقت و زورگیری

دستگیری زن1

کرج رسا: یک باند تبهکار که با طعمه قرار دادن سه دختر همدست خود اقدام به سرقت و زورگیری می‎کردند توسط پلیس پایگاه ششم آگاهی تهران بزرگ دستگیر شدند.

به گزارش کرج رسا، در مورخه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۹ نامجو به مأموران اعلام کرد که خودروی سواری MVM وی، به شیوه زورگیری و توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و با تهدید سلاح سرد به سرقت رفته است.

پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف (زورگیری) و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دستگیری سرکرده گروه

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده در پایگاه ششم آگاهی، بلافاصله مشخصات خودرو مسروقه به همراه دستور دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد و نهایتاً در مورخه نهم اردیبهشت ۱۳۹۳، گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خاوران اقدام به شناسایی خودرو مسروقه کرد و سرنشین آن به نام داریوش . س -۲۰ ساله- دستگیر شد.

متهم پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی، در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد و ادعا کرد که خودرو را از یکی از دوستانش خریداری کرده‌است اما پس از مواجهه حضوری با مالباخته و شناسایی به عنوان یکی از سارقان زورگیر به ناچار لب به اعتراف گشود و یکی از دوستان و بچه محل‌های خود به نام محمد- ۲۱ ساله – و یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت و موادمخدر را به عنوان همدست معرفی کرد.

اعترافات داریوش

داریوش ضمن اعتراف به ده‌ها فقره سرقت به شیوه و شگرد مشابه، در خصوص نحوه ارتکاب سرقت‌های خود به کارآگاهان گفت: دو دختر جوانی را که با آنها به تازگی آشنا شده بودیم را به عنوان طعمه در مسیر حرکت خودروها به ویژه خودروهای مدل بالا قرار می‌دادیم و زمانی‌که راننده اقدام به سوار کردن آنها می‌کرد به بهانه ایجاد مزاحمت و معرفی خود به عنوان برادر یا نامزد دختران جوان اقدام به متوقف کردن خودرو و ضرب و شتم راننده می‌کردیم.

وی ادامه داد: نهایتاً زمانی‌ که رانندگان مرعوب ما می‌شدند با تهدید سلاح سرد و چاقو اقدام به سرقت خودرو، وجوه نقد و گوشی‌های تلفن همراه آنها کرده و از محل متواری می‌شدیم.

دستگیری دومین عضو گروه

با توجه به اعترافات داریوش . س ، دستگیری دیگر اعضای گروه سارقان در دستور کار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان این پایگاه در مورخه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۳ موفق به دستگیری “محمد . م” در منطقه خاوران شدند.

محمد پس از دستگیری و اطلاع از اعترافات صریح سرکرده گروه، به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی سه دختر جوان به نام عاطفه، منا و مریم- هر سه نفر ۱۹ الی ۲۱ ساله و دارای اعتیاد به مصرف شیشه- دو عضو دیگر گروه زورگیری به نام پیمان . الف – ۲۳ ساله- و پوریا – ۲۲ ساله – را نیز معرفی کرد.

محمد در اعتراف خود عنوان داشت که در مناطق مختلف سطح شهر تهران و در ساعات اولیه بعداز ظهر اقدام به ارتکاب سرقت‌های خود می‌کردند و خودروها را پس از مدتی استفاده و چرخیدن در سطح شهر رها می‌کردند که با ادامه تحقیقات تعدادی از خودروهای مسروقه در مناطق مختلف تهران و به صورت رها شده کشف شد و صاحبان آنها نیز پس از حضور در پایگاه ششم و مواجهه حضوری با متهمان، اظهارات آنها را در خصوص نحوه انجام سرقت از آنها تأیید کردند.

آگهی تبلیغاتی، وسیله‌ای برای شناسایی گروهی از مالباختگان

در ادامه رسیدگی به پرونده و همزمان با انجام اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه ۵ عضو دیگر گروه، کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه سرکرده گروه علاوه بر کشف یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ که به شیوه زورگیری سرقت شده بود موفق به کشف ده‌ها قطعه سنگ گرانقیمت شدند.

با کشف سنگ‌های گرانقیمت و مقادیر دیگر طلا و جواهرات از منزل سرکرده گروه، صاحب این اموال در منطقه ستارخان شناسایی شد.

صاحب این اموال پس از حضور در پایگاه ششم و شناسایی متهمان در اظهارات خود با اشاره به این موضوع که در زمینه فروش ساخت و فروش طلا و جواهرات فعالیت دارد در خصوص نحوه ارتکاب سرقت به کارآگاهان گفت: برای استخدام منشی خانم اقدام به انتشار آگهی استخدام در یکی از روزنامه کثیرالانتشار کردم که در مورخه نوزدهم فروردین ۱۳۹۳ دو خانم جوان به دفتر کار بنده در ستارخان مراجعه کردند و یکی از آنها مدعی شد که برای استخدام مراجعه کرده‌ است.

وی ادامه داد: در حالی که در داخل شرکت تنها بودم ناگهان سه نفر آقا در حالیکه قمه و چاقو داشتند وارد شرکت شدند و ضمن ضرب و جرح بنده با چاقو اقدام به سرقت وجوه نقد، چند عدد انگشتر تمام برلیان، مقادیری طلا و جواهرات و دهها قطعه سنگ گرانقیمت از داخل گاو صندوق به ارزش تقریبی ۲۵۰ میلیون تومان کردند و به همراه آن دو خانم جوان از داخل دفتر خارج و متواری شدند.

دستگیری تمامی اعضای گروه

با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص هویت دیگر اعضای گروه سارقان و نقش آنها در ارتکاب سرقت‌ها، کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی با انجام اقدامات پلیسی اقدام به شناسایی محل تردد و مخفیگاه آنها در منطقه خاوران کردند و طی چند عملیات جداگانه، موفق به دستگیری هر  ۵ نفر آنها شدند.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر شد و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

 

 

 

فارس

 

پاسخی بگذارید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
ششمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو در البرز آغاز به کار کرد
ششمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو در البرز آغاز به کار کرد
کارتون / پخش مکرر سریال «مختار» از تلویزیون
پخش مکرر سریال «مختار» از تلویزیون
بارش نخستین برف پاییزی در محور کرج چالوس
جاده کرج – چالوس لغزنده است/ رانندگان احتیاط کنند
مهدی هاشمی
تکذیب پذیرش درخواست اعاده دادرسی «مهدی هاشمی»
حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست‌ها بسیج شده است
حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست ها بسیج شده است
شرکت سایپا صدرنشین معاملات بورس البرز
شرکت سایپا صدرنشین معاملات بورس البرز
سومین دوره مسابقات رالی خودروهای کلاسیک استان البرز برگزار می‌شود ‌
سومین دوره مسابقات رالی خودروهای کلاسیک استان البرز برگزار می‌شود ‌
اختصاص ۵ میلیون مترمکعب آب سد طالقان به شهر جدید هشتگرد
اختصاص ۵ میلیون مترمکعب آب سد طالقان به شهر جدید هشتگرد
مصاحبه با دکتر حسین مرادی در واکنش به خبر کذب رابطه جنسی انسان و حیوان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
دانشگاه آزاد البرز: تدوین پایان نامه غیر اخلاقی کذب محض است
درخواست تمدید مهلت بخشودگی جرایم بیمه‌ای از دولت
درخواست تمدید مهلت بخشودگی جرایم بیمه ای از دولت
کالین پاول: به «هیلاری کلینتون» رأی خواهم داد
کالین پاول: به «هیلاری کلینتون» رأی خواهم داد
اختلاس یک میلیارد تومانی یکی از مدیران‌کل سابق در استان البرز
اختلاس یک میلیارد تومانی یکی از مدیران کل سابق در استان البرز
آخرین جزئیات علت فوت دختر ۷ ساله در بیمارستان کرج
آخرین جزئیات علت فوت دختر ۷ ساله در بیمارستان کرج
مصوبه کمیسیون تلفیق برای رتبه بندی معلمان
مصوبه کمیسیون تلفیق برای رتبه بندی معلمان
ستایش دیگر به خانواده اش تحویل نمی شود
ستایش دیگر به خانواده اش تحویل نمی شود
آشنایی با ۳ منبع پروتئین طبیعی برای بعد از ورزش
آشنایی با ۳ منبع پروتئین طبیعی برای بعد از ورزش
مطمئن‌ترین برندهای خودرو معرفی شدند
مطمئن ترین برندهای خودرو معرفی شدند
باورهای اشتباه آقایان در پوشیدن لباس‌های پاییزی
باورهای اشتباه آقایان در پوشیدن لباس‌های پاییزی
شیطان روسی کابوس نابودی آمریکا!
شیطان روسی کابوس نابودی آمریکا + تصاویر
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
ائتلاف نظامی غرب به دنبال ریشه کنی تروریسم نیست