تارخ انتشار: جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۰
کد خبر : 23789
چاپ خبر
بازدیدها: 664

عده‌ ای به دنبال شبکه زیرزمینی برای رابطه با آمریکا هستند/ چرا یاران شهید احمدی‌ روشن اخراج شده‌ اند؟

جنتی نماز جمعه

کرج رسا: آیت‌ الله جنتی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد یک شبکه زیرزمینی رابطه با آمریکا تصریح کرد: پیام مردم به مسئولین این بود که ضدآمریکایی باشید نه اینکه مردم چیزی بگویند و شما راه دیگری بروید.

به گزارش کرج رسا به نقل از فارس، آیت‌الله احمد جنتی خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران با دعوت تمام نمازگزاران و مومنین به تقوا گفت: با همه وجودم و نه تنها زبان، از همه مردم به خاطر حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر می‌کنم. این راهپیمایی واقعا دشمن شکن، دشمن کورکن و دوست شادکن و حماسه‌ای از جنس حماسه سیاسی بود.

وی افزود: در شرایطی که دشمن پررویی کرده و با وقاحت، حرف‌های زشت بر زبان جاری می‌کند، مردم ما به غیرت‌شان برمی‌خورد. یک قسمت زیاد از افزایش جمعیت امسال به خاطر غیرتمندی و عزت‌خواهی مردم بود چون مردم ما تحمل ذلت و تحقیر را ندارند و اینکه چهارتا یانکی آنطرف دنیا راه بیفتند و مردم مسلمان ما را تحقیر کنند، برای ما قابل تحمل نیست.

آیت‌الله جنتی با اشاره به پیام‌های این راهپیمایی برای دشمن و آمریکایی‌ها گفت: این راهپیمایی معلوم کرد که گزینه‌های ما روی میز چیست. ما که از گزینه‌های شما روی میز نمی‌ترسیم. یکی از شعارهای امسال این بود که ما مشتاق گزینه‌های روی میزیم و این یعنی اینکه شما چه کسی را می‌ترسانید؟ ما را می‌خواهی بترسانید که ۸ سال جنگیدیم؟

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: «مرگ بر آمریکا» اولین گزینه روی میز ملت ایران در مقابل آمریکاست. این شعار تمام مردم بود.

جنتی افزود: اگر ما هر اختلافی هم داشته باشیم، در مقابل آمریکا و دشمن، وحدت کلمه داریم و اختلافات داخلی ما سبب نمی‌شود که دشمن را فراموش کنیم.

وی ادامه داد: استقامت و مقاومت، دفاع از مظلومین و مردم محروم فلسطین و نهراسیدن از دشمن دیگر پیام‌های ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود.

دبیر شورای نگهبان گفت: پیام دیگر ملت ایران به مسئولین این بود که ما این طور با دعوت شما در صحنه هستیم و حالا از شما انتظار داریم به مشکلات ما برسید. تورم را تا آنجا که می‌توانید مهار کنید. در تمام صحنه‌ها حضوری عزتمند داشته و مقتدرانه برخورد کنید.

وی افزود: پیام مردم به مسئولین این بود که ضدآمریکایی باشید نه اینکه مردم چیزی بگویند و شما راه دیگری بروید. عده‌ای در این کشور شبکه زیرزمینی برای رابطه با آمریکا درست می‌کنند. من نمی‌دانم از کوزه آمریکا چه نوشیده‌اند.

خطیب نمازجمعه تهران افزود: آمریکادوستی در اعماق وجود عده ای نفوذ کرده و در هر مناسبتی چیزی می‌گویند و لگدی می‌پرانند.

جنتی با بیان اینکه الان هم برخی در فکر رابطه هستند، گفت: می‌خواهید با چه کسی رابطه برقرار کنید؟ مردم نه آمریکا را قبول دارند و نه شما را. چرا راهتان را از مردم جدا می‌کنید؟

آیت‌الله جنتی گفت: اولا بدانید این کار شما باطل است و به نتیجه نمی‌رسد و اگر هم در جلسات مخفی، پیام بگیرید و پیام بدهید، مردم با شما نیستند و تا مردم نخواهند، هیچ کاری صورت نمی‌گیرد و مقام معظم رهبری نیز در پیشاپیش مردم هستند.

وی افزود: شما تصور می‌کنید اگر به فرض محال، در روی آمریکا گشوده شد و دوباره در این مملکت نفوذ کردند، چه تاجی به سر شما و این مردم خواهند گذاشت؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: آمریکایی‌ها هنوز به هیچ جایی نرسیده، در امور کشور ما دخالت‌هایی می‌کنند و می گویند چرا وزیر امور خارجه ما به سر قبر شهید مغنیه رفته است؟ شهدا در دل ما جا دارند چه در لبنان و چه در ایران و قبرشان زیارتگاه ما است. به آنها چه ربطی دارد که فضولی می‌کنند؟ بعد پیام می‌دهند که در مسائل هسته‌ای کوتاه بیایید و برنامه‌های موشکی خود را متوقف کنید. شما چه کاره‌اید؟ برنامه‌های موشکی ما چه ربطی به شما دارد؟

آیت‌الله جنتی ادامه داد:‌ ما باید قدرت دفاعی داشته باشیم. اگر قدرت دفاعی را از خود سلب کنیم هر وقت که خواستند بر سر ما می‌تازند و بدانید اگر اینها بیایند، دمار از اسلام و انقلاب و انقلابیون در می‌آورند. اینها نه شرف دارند و نه اخلاق. ببینید در عراق و افغانستان چه کارهایی کردند.

وی افزود: در هر کجا رفتند کارشان آدمکشی بوده است. هم اکنون هم اینها قضیه تکفیری‌ها را پشتیبانی می‌کنند. همین‌ها هستند که در سوریه قتل عام می‌کنند بعد یکی از خواسته‌های آنان این است که شما کمک به سوریه نکنید. ما مگر غیرمسلمان هم باشد به آن کمک می‌کنیم چه برسد به مسلمان مظلوم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: به ما می‌گویند ارتباط خود را با حزب‌الله قطع کنید. مگر می‌شود چنین کاری کرد. حالا که به قدرتی نرسیده‌اند این توقعات را دارند؛ وای به روزی که رابطه برقرار شود و اینها سیاست‌گذاری کنند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: ایشان می‌گویند که ما برای حل مشکلات خود لازم نیست دست به سمت آمریکا دراز کنیم. ما اینقدر در کشور منابع و نیروی انسانی، معادن،‌ذخایر و امکانات گوناگون داریم که اگر بهره‌برداری شود ما جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا خواهیم بود.

وی افزود: ما روی گنج خوابیده‌ایم و گرسنه‌ایم و این به دلیل عدم بهره‌برداری است و به جای اینکه سراغ دشمن برویم باید خودمان مشکلات خودمان را حل کنیم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: اگر این کار را بکنیم قدرت در دست ما خواهد بود. دشمن ناچار به عقب‌نشینی می‌شود. تا ما گدای دشمن باشیم دشمن بر ما مسلط و مقتدر است. اگر نمی‌خواهید دشمن مسلط باشد ما باید روی اقتصاد ملی کار کنیم و برخی از روسای جمهور دنیا به خاطر اعلام اقتصاد مقاومتی تبریک گفتند چرا که این راهی که ایشان نشان دادند بهترین راه است.

آیت‌الله جنتی گفت: قوای سه‌گانه باید قضیه را جدی بگیرند ما تجربه تلخی داریم. مقام معظم رهبری سران سه قوه را برای مبارزه با فساد مامور کردند چقدر دل‌ها امیدوار شد حالا ببینید چه شد. با این اقتصاد مقاومتی می‌خواهید همین کار را بکنید.

وی افزود: صدا و سیما این صحبت‌ها و این عملکردها را سال دیگر بسنجد. ببینید در این یک سال چه استقبالی از اقتصاد مقاومتی شد. امیدوارم مسئولین ما در این حوزه سرافراز باشند. همه فعالان اقتصادی و بخش خصوصی به کار گرفته شوند و از وجودشان استفاده شود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به اجلاس اتحادیه مجالس اسلامی گفت: برنامه بسیار مهمی بود تعداد زیادی از رؤسای مجالس شرکت کردند و برنامه، برنامه مهمی بود. در این برنامه‌ها حرف‌های خوبی می‌زنند و قطعنامه‌ای صادر می‌شود ولی در عمل چه؟ من به این عزیزان توصیه می‌کنم شما نماد مردم هستید اگر می‌خواهید کار کنید ببینید مردم شما چه می‌خواهند. راهتان را از مردم جدا نکنید. مردم مسلمان، آمریکا را قبول ندارند، اسرائیل را قبول ندارند، حامی و مدافع فلسطین هستند. حامی و مدافع مظلومان هستند. شما در این خط حرکت کنید.

آیت‌الله جنتی گفت: این در مورد همه مسئولین کشورهایی است که از مردم امتیاز می‌گیرند. اینها باید این نکته را رعایت کنند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: چیزی که از مذاکره کنندگان ایرانی انتظار داریم این است که از موضع عزت صحبت کنند. خودتان را نبازید. خیال نکنید در مقابل قدرتی قرار گرفته‌اید که ضعیف هستید. ما به قدرت خود پی نبرده‌ایم و ضعف خود را قبول نداریم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: از موضع بالا این خط قرمزها را رعایت کنید. مقام معظم رهبری چهار خط قرمز برای آنها معین کرده‌اند. یکی اینکه در کارهای دیگر دخالت نکنیم. ما اجازه نمی‌دهیم برای حل مشکل هسته‌ای در مسائل دیگر وارد شویم. ما موضوع و دستور مسائل هسته‌ای و آنچه حق ماست جز حق چیز دیگری نمی‌خواهیم و از حق خود نمی‌گذریم.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: دشمن را بشناسید. امام جمله‌ای فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و مذاکره کنندگان ما بدانند که با شیطان بزرگ روبرو شده‌اید.

وی افزود: این همان شیطانی است که دخالت در کار ماست و به ما پیام می‌دهد که زندانی‌ها را آزاد کنید. واقعا چشم آنهایی که در حصر و در قصر هستند روشن که آمریکا از آنها حمایت می‌کند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: شما از موضع قدرت برخورد کنید چرا که خداوند با شماست.

آیت‌الله در ادامه تصریح کرد:‌ تکفیری‌ها بار دیگر در مقابل کنسولگری ما بمب‌گذاری کردند و انشاءالله حزب‌الله با آنها برخورد خواهد کرد و دولت لبنان با آنها برخورد جدی خواهد کرد.

وی افزود: متاسفانه از سازمان انرژی اتمی یاران احمدی‌ روشن را بیرون می‌کنند. خبرهای موثق رسیده است، نکنید این کارها را. اینها تاج سر باید باشند و نباید بیکار باشند.

پاسخی بگذارید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
انفجار بمب در آنتالیای ترکیه
انفجار بمب در آنتالیای ترکیه
بارش نخستین برف پاییزی در محور کرج چالوس
عکس خبر؛ بارش نخستین برف پاییزی در محور کرج چالوس
واگذاری برخی آزمایشگاه های تشخیص طبی البرز به شرکت خارجی صحت ندارد
واگذاری آزمایشگاه های تشخیص طبی البرز به شرکت خارجی صحت ندارد
رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شروع شد
رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شروع شد
سخنگوی سازمان امداد و نجات از برخورد زنجیره‌ای ۵ دستگاه سواری با اتوبوس در محور قزوین ـ کرج خبر داد و گفت:‌ بر اثر این حادثه ۷۰ مسافر دچار آسیب شدند.
برخورد زنجیره‌ای ۵ سواری با اتوبوس/ ۷۰ مسافر دچار آسیب شدند
56 هکتار از اراضی ملی البرز از چنگ متصرفان خارج شد
۵۶ هکتار از اراضی ملی البرز از چنگ متصرفان خارج شد
اعزام نخستین کاروان دانش آموزی راهیان نور فردیس به مناطق جنوب کشور
اعزام کاروان دانش آموزی راهیان نور فردیس به مناطق جنوب کشور
دایناسورهای غول‌پیکر 'از قاره ها عبور کردند'
دایناسورهای غول پیکر از قاره ها عبور کردند
مریم قهرمانی
سفر رئیس جمهور به البرز باید سرعت اجرای پروژه‌های ملی را افزایش دهد
کری و ظریف برنده جایزه چتم‌هاوس شدند
کری و ظریف برنده جایزه چتم هاوس شدند
طلاق عجیب عروس سعودی؛ دو ساعت بعد عروسی!
طلاق عجیب عروس سعودی؛ دو ساعت بعد عروسی!
خط و نشان ترامپ برای ایران
خط و نشان ترامپ برای ایران
سامانه موشکی سارمات
نخستین تصویر از «پادشاه» موشک های اتمی روسیه + عکس
دستگيري هکر 215 ميليوني در فرديس
دستگیری هکر ۲۱۵ میلیونی در فردیس
شهيد "بهرام پور اسفندياري
اقتدار و موفقیت روز افزون کشور مرهون فداکاری های شهداست
دستگیری تامین کننده اصلی بزرگترین محموله قاچاق پرندگان در البرز
دستگیری تامین کننده اصلی بزرگترین محموله قاچاق پرندگان در البرز
سن مناسب ازدواج
خط پایان ازدواج!
توقيف بيش از 900 وسيله نقليه متخلف در البرز
توقیف بیش از ۹۰۰ وسیله نقلیه متخلف در البرز
هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است/ تعیین شرایط ویژه برای تامین هزینه مواد مصرفی و ملزومات ادارات، سفرهای خارجی کارکنان و خرید خودروهای داخلی
هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است
افتتاح دانشگاه جامع علمی کاربردی قطعه سازان البرز
افتتاح دانشگاه جامع علمی کاربردی قطعه سازان البرز