تارخ انتشار: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۳
کد خبر : 4124
چاپ خبر
بازدیدها: 214

ورزش دیگر بازی نیست

کرج رسا2

کرج رسا: با گذشت چند روز از ماجرای عدم رای اعتماد مجلس به دومین وزیر پیشنهادی ورزش گمانه زنی برای نفر سوم شدت زیادی به خود گرفته است. در دو مرتبه قبلی معرفی دو چهره ای که خیلی برای اهالی ورزش آشنا نبودند باعث تعجب شد

به گزارش کرج رسا، اتفاقی که همگان منتظرند تا ببینند برای بار سوم هم رخ می دهد یا ریاست جمهوری شیوه دیگری را به کار خواهد بست.

اگرچه مشخص نشدن وزیر ورزش از یک منظر باعث دغدغه اهالی ورزش است. اما فراموش نکنیم که جدی گرفتن این عرصه از سوی نمایندگان نیز موضوع کوچکی نیست که از کنارش به سادگی عبور کنیم. ورزش به عنوان یک پدیده مهم اجتماعی و موضوعی که جمع کثیری از جامعه به آن توجه دارند باید هم این چنین جدی شمرده شود.

با مرور آنچه در سالهای گذشته بر ورزش گذشته نشان می دهد که بسیاری از مسئولان ارشد مملکتی آن را چیزی در حد بازی و یا حداکثر امری برای پر کردن اوقات فراغت می دانستند. از این رو توجه لازم به این مسئله کمتر صورت گرفته است. حتی با این پیش فرض به گفته بسیاری از مسئولان سابق ورزش در بحث بودجه کمترین چانه ممکن برای ورزش در نظر گرفته شده است.

برای ورزش که تنها یک رشته اش مثل فوتبال شور وشوقی چون انتخابات اخیر را در بین مردم رقم می زند این آفت بزرگی به شمار می رفت. حرکت اخیر مجلس شورای اسلامی نشان داد که نگاه حاشیه ای به ورزش رفته رفته در عرصه سیاسی هم به فراموشی سپرده می شود.

مهم ترین نکته در راه پیشرفت ورزش همین دیدگاهی است که در بالا به آن اشاره شد. ورزش دیگر یک بازی قلمداد نمی شود. ورزش به موضوعی بدل شده که برای رفع مشکلاتش نیاز به برنامه ریزی دقیق و کارشناسی و بودجه لازم احساس می شود. اگر روزگاری از تشکیلات ورزش به عنوان حیاط خلوت کابینه و دولت یاد می شد امروز مجلسی ها نشان می دهند که قصد دارند به این کار خاتمه دهند

ورزش ایران با وجود تمام کاستی هایی که دارد از مدت ها پیش راه پیشرفت را طی می کند. این امر با موفقیت در بازی های آسیایی و المپیک به رخ کشیده شده است. حتی اگر عده ای بنا به دلایل درست و نادرست بخواهند از کنار این واقعیت عبور کنند باید گفت که ورزش ایران نسبت به گذشته تفاوت های فراوانی دارد. این تفاوت و به نوعی پیشرفت را هم نباید به نام یک نفر و یا یک گروه نوشت. ورزش برای طی مسیر پیشرفت شاهد تلاش و دلسوزی افراد بی شماری بوده است.
تیم ملی

مهم ترین نکته در راه پیشرفت ورزش همین دیدگاهی است که در بالا به آن اشاره شد. ورزش دیگر یک بازی قلمداد نمی شود. ورزش به موضوعی بدل شده که برای رفع مشکلاتش نیاز به برنامه ریزی دقیق و کارشناسی و بودجه لازم احساس می شود. اگر روزگاری از تشکیلات ورزش به عنوان حیاط خلوت کابینه و دولت یاد می شد امروز مجلسی ها نشان می دهند که قصد دارند به این کار خاتمه دهند. حتی اگر با اصرار بی دلیل رئیس دولت تدبیر و امید باز هم ما شاهد معرفی یک وزیر غیر ورزشی باشیم باز هم باید به این دو بار عدم رای اعتماد مجلس نمره قبولی داد و از نمایندگان مجلس که ان شاء الله در این عدم رای اعتماد فقط به بحث صلاحیت وزیر پیشنهادی و نه گرایش های سیاسی توجه داشتند دست مریزاد گفت.

ورزش ایران امروز با یافتن مسیر پیشرفت به دنبال حل مشکلاتش در این راه است. ورزش ایران برای تحقق این هدف بزرگ و رسیدن به جایگاهی که شایستگی آن را دارد و تا به حال به آن نرسیده توقع دارد که برای تعیین متولی و برنامه ریز آنچه درست است اجرا شود. در این راه هرگونه خاصه خرجی و باندبازی خیانت به مردم است که از مسئولان دلسوز ایران اسلامی به دور باد.
تیم ملی

سماجت نمایندگان مجلس برای تعیین وزیری شایسته برای ورزش همراه با معیارهای مورد نظر (راس امور مملکت) این امیدواری را به وجود آورده تا ریاست جمهوری با تغییر در دیدگاه خود و بدون این که بخواهد تحت فشار و لابی جریان های مختلف قرار گیرد از این پیچ خطرناک به سلامتی عبور کند. دکتر روحانی که در زمان انتخابات در خصوص در دست داشتن کلید باز کردن قفل مشکلات مختلف صحبت کرد امروز باید در راه تحقق این وعده اش خود را نشان دهد.

امیدوارم با معرفی یک چهره مقبول از سوی جامعه ورزش و رای اعتماد نمایندگان مجلس ورزش ایران هرچه سریع تر به ثبات مدیریتی لازم برسد. فراموش نکنیم که ما سالهای مهم پیش از بازی های آسیایی و المپیک را طی می کنیم و آنچه در آن رویدادهای مهم رقم می خورد حاصل تلاش و برنامه ریزی های امروز است.

 

 

هادیان البرز

 

پاسخی بگذارید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
جهت گیری دولت ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار در عرصه داخلی و خارجی است
جهت گیری دولت ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار در عرصه داخلی و خارجی است
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، موز در صورتی سَمی و کُشنده می شود که به ترشحات نوعی عنکبوت خطرناک معروف به "عنکبوت موز" آلوده باشد. این نوع عنکبوت از موز تغذیه می کند و با تنیدن تار روی این میوه نقطه های سیاه رنگ برجسته ای در آن به جا می گذارد. لکه سیاه در محل تارها روی موز حاوی سم عنکبوت هستند و به محض اینکه فرد این موز آلوده را بخورد، در صورتی که به موقع درمان نشود، در عرض دو ساعت جان به جان آفرین تسلیم می کند.
با خوردن این موز دو ساعته می میرید + تصاویر
اُکسین البرز و مس رفسنجان به تساوی رضایت دادند
اُکسین البرز و مس رفسنجان به تساوی رضایت دادند
معصومه عقاب نشین
هنرآموز البرزی رتبه دوم جشنواره کشوری فرش را ازآن خود کرد
محسنی‌اژه‌ای
پرونده‌های «برادران روزچنگ»، «سعید طوسی»، «صندوق ذخیره فرهنگیان»، «معماری‌نیوز» و «نرگس محمدی»
درمان مفصل زانو با غضروف بینی
درمان مفصل زانو با غضروف بینی
زائران اربعین بلیت هواپیما را اینترنتی نخرند
زائران اربعین بلیت هواپیما را اینترنتی نخرند
تیم کشتی فردیس در مسابقات قهرمانی البرز مقام اول را کسب کرد
تیم کشتی فردیس در مسابقات قهرمانی البرز مقام اول را کسب کرد
دستگیری سارق شیخ آباد محمدشهر کرج
دستگیری سارق به عنف با اعتراف به ۴۰ فقره سرقت در کرج
جمع آوری البسه تاناکورا
کشف بیش از یک میلیارد البسه قاچاق در کرج
۵ تا ۶ میلیون ایرانی از دیابت خود خبر ندارند
۵ تا ۶ میلیون ایرانی از دیابت خود خبر ندارند
سازمان ملل تمدید آتش بس ۷۲ ساعته در یمن را خواستار شد
سازمان ملل تمدید آتش بس ۷۲ ساعته در یمن را خواستار شد
خودروهای کاربراتوری‌ تا از رده خارج نشوند جریمه می‌شوند
خودروهای کاربراتوری‌ تا از رده خارج نشوند جریمه می‌شوند
به تایلند و مالزی سفر نکنید
به تایلند و مالزی سفر نکنید
آغاز عملیات احداث نمایشگاه دائمی البرز در سفر کاروان تدبیر و امید
آغاز عملیات احداث نمایشگاه دائمی البرز در سفر کاروان تدبیر و امید
کشف 2 میلیون دلار ارز از داخل کپسول خودرو
کشف ۲ میلیون دلار ارز از داخل کپسول خودرو
ابتکار: فعلا مجوز جذب نیرو نداریم
ابتکار: فعلا مجوز جذب نیرو نداریم
عبادالله کامکار
پنج درصد سهم صادرات ملی به البرز تعلق دارد
اقدام پسندیده راننده تاکسی خیر کرجی
عکس خبر؛ اقدام پسندیده راننده تاکسی خیر کرجی
مشارکت ۴۳ درصدی البرزی‌ها در سرشماری عمومی نفوس و مسکن
هشدار پلیس در مورد ماموران قلابی سرشماری