تارخ انتشار: چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۹
کد خبر : 19489
چاپ خبر
بازدیدها: 280

۱۸ هزار تن تخم‌ مرغ برای سبد اول کالایی

تخم مرغ

کرج رسا: مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: برای سبد اول کالایی دولت حدود ۱۸ هزار تن تخم‌مرغ در نظر گرفته شده که برای تامین آن مشکلی وجود ندارد و حدود ۳۰ درصدش به استان‌ها ارسال شده است.

به گزارش کرج رسا، هدایت اصغری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌ های حجمی و توزیعی برای تخم مرغ، در نظر گرفته شد تا هر یک از مباشران توزیع در استان‌ ها بتوانند حداقل تخم‌ مرغ مورد نیاز برای آغاز طرح را در انبارهای خود داشته باشند.

وی افزود: در این راستا با توجه به پیش‌بینی حدود ۱۸ هزار تن تخم‌مرغ برای سبد اول کالایی دولت حدود ۳۰ درصد آن را به عنوان حداقل ذخایر برای استان‌های کشور ارسال کردیم و برای تامین هر میزانی از تخم‌مرغ سبد کالایی دولت مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌ گذار ادامه داد: برای پیش‌بینی میزان دقیق‌تری از محصولات کشاورزی در سبد کالایی دولت، مسئولان پس از توزیع سبد اول کمبودها را جبران خواهند کرد.

اصغری گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با مسئولان مشکلی برای پرداخت بهای محموله‌های تخم‌مرغ توزیع شده در قالب سبد کالا از سوی دولت وجود ندارد.

به گزارش کرج رسا، براساس مصوبه دولت، حجم سبد کالایی در نظر گرفته شده دو عدد مرغ دو کیلویی، ۱۰ کیلوگرم برنج هندی، دو عدد روغن مایع ۴۰۰ گرمی، پنیر ۸۰۰ گرمی، دو بسته ۱۲عددی تخم‌مرغ است که ارزش هر سبد به ۸۰ هزار تومان می‌رسد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا